top
logo

UCZNIOWIE

Ciekawe spotkania

Spotkanie z podróżnikiem - Indie

 16 kwietnia w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z podróżnikiem. Tym razem pan Maciej Kras z grupy TRZASK zabrał nas w podróż po egzotycznych Indiach. Poznaliśmy niezwykłe krajobrazy, wspaniałe, zabytkowe miasta, piękne pałace, a także smutną rzeczywistość najbiedniejszych mieszkańców kraju nad Gangesem. Ta znakomita lekcja geografii i historii, urozmaicona mnóstwem fotografii,  wieloma anegdotami i ciekawostkami, jak zwykle spodobała się uczniom.

Spotkanie z podróżnikiem - Tajlandia

W ramach cyklicznych „Spotkań z podróżnikiem” 12 października  zawędrowaliśmy do egzotycznej Tajlandii.

Przewodnikiem po tym niezwykłym kraju był pan Maciej Kras z grupy TRZASK. W swojej bogatej fotorelacji  wzbogaconej licznymi eksponatami zaprezentował wspaniałe zabytki Tajlandii, niezwykłą florę i faunę,  najpiękniejsze świątynie, barwne bazary oraz zwyczaje tamtejszych plemion.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć na żywo oryginalne ludowe stroje, obręcze noszone przez kobiety o długich szyjach a także… odchody słonia, z których wytwarza się papier!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.      Zdjęcia

 

Spotkanie z weterynarzem

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt i właśnie z tej okazji gościliśmy w naszej szkole lekarza weterynarii Pana Piotra Tytro. Ważnymi uczestnikami naszego spotkania były również zwierzęta: szynszyl, papużki, chomik oraz kanarki. Celem spotkania, było zwrócenie uwagi na problemy związane z opieką nad zwierzętami domowymi oraz kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Podczas rozmowy dzieci dowiedziały się, czym karmić zwierzęta, jak opiekować się psami i innymi zwierzętami domowymi. Uczniowie  brali  aktywny udział w zajęciach, opowiadali o swoich pupilach, zasypywali pana weterynarza  różnymi ciekawymi i ważnymi pytaniami. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze szkolnej świetlicy oraz klas 3c i 3e.

Uczniowie naszej szkoły zawsze pamiętają o zwierzętach ze schroniska w Rzezawie. W tym roku kółko wolontariuszy czynnie włączyło się w akcję WIELKIEJ ZBIÓRKI,  którą prowadzi Pani Anna Potocka.

Zdjęcia

                                                         Magdalena Wojnicka

Spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa

 

Dnia 29.X.2915 r. uczniowie klas III, spotkali się z pracownikiem Nadleśnictwa Brzesko. Pan Stanisław Rosa przekazał dzieciom wiele ciekawych informacji na temat lasu i jego mieszkańców. Pokazał też skóry oraz poroża zwierząt leśnych. Wytłumaczył też, jak pozyskuje się nasiona do sadzenia młodego lasu. Na koniec, dzieci zadawały p. leśniczemu różne pytania dotyczące lasu. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

Zdjęcia

 

"Tatry - niezwykłe góry"

30 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły  w ramach cyklicznych „Spotkań z podróżnikiem” odbyli kolejną wędrówkę w ciekawe miejsce.  Tym razem tematem opowieści były nasze „swojskie” Tatry. Może nie egzotyczne i nie usytuowane na krańcu świata, ale z pewnością  nie mniej fascynujące. O tym przekonał nas pan Marcin Janik, który pełnił rolę przewodnika w tej podróży „palcem po mapie”.

Opowieściom pana Janika towarzyszyły niepowtarzalne zdjęcia, które przedstawiały cudowne krajobrazy oraz faunę i florę tych niezwykłych gór. Podróżnik opowiadał o zwyczajach tatrzańskich zwierząt, wskazywał piętra roślinności i przestrzegał przed nieodpowiedzialnych zachowaniem turystów.

Wszyscy  uczniowie z entuzjazmem słuchali wykładu, a następnie zarażeni pasją podróżowania oraz odkrywania ciekawych miejsc wrócili na lekcje.

Żywa lekcja przyrody

19 stycznia 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej lekcji , na której poznawali osobliwości świata owadów. Młodzież miała możliwość z bliska przyjrzeć się ciekawym okazom motyli, chrząszczy i ich larw. Uczestnicy spotkania poznali także wiele ciekawostek z życia owadów, ich cykle rozwojowe oraz znaczenie dla człowieka. Każdy z uczniów mógł dotknąć i wziąć do ręki prezentowane gatunki, co wzbudziło wiele emocji. Lekcja była bardzo ciekawa. Na pewno niejedną osobę zainspiruje  do poznawania świata przyrody.

Zdjęcia

Fascynująca wędrówka po Izraelu i Palestynie

19 listopada 2014 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję po raz kolejny spotkać się  z panem Ryszardem Stabachem, podróżnikiem z grupy „trzask.pl”.

Tym razem tematem opowieści pana Ryszarda były dwa kraje: Izrael i Palestyna. Dzięki ciekawemu przekazowi i atrakcyjnej prezentacji uczniowie odbyli wirtualną podróż po tym niesamowitym zakątku świata. Wiele dowiedzieli się o jego kulturze, geografii i historii. Zawędrowali do miejsca narodzin pana Jezusa, pod Ścianę Płaczu, a także nad Morze Martwe. I tym razem pan Ryszard wzbogacił swoją prezentację oryginalnymi rekwizytami  z podróży – dzieci mogły przymierzyć m. in.  oryginalny arabski strój. Ta niezwykła lekcja geografii  spotkała się z dużym zainteresowanie wśród słuchaczy.

Magdalena Głowacka - Zastawnik


bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.