top
logo

UCZNIOWIE

Konkursy

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Kaktus”2018

       8 stycznia 2018r. odbył się  w naszej szkole I etap Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego ,,Kaktus”.  32 uczniów klas trzecich zmierzyło się z trudnymi zadaniami ortograficznymi. Musieli napisać dyktando i rozwiązać trudny test. W szkolnych eliminacjach największą liczbę punktów uzyskało siedmiu uczniów: Karol Krokosz z kl. 3a (wych. Luiza Płaczek), Hanna Pączek   i Rafał Janicki z kl. 3b (wych. Renata Libera), Julia Szczebak z kl. 3 c (wych. Elżbieta Multan), Milena Tota   i Jan Szczepanek z kl. 3e oraz Anna Kożuch z kl. 3f (wych. Katarzyna Błędowska). Cała siódemka została zakwalifikowana do II etapu konkursu, który odbędzie się 30 stycznia w Szkole Podstawowej im. P. Michałowskiego  w Krakowie. Gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów.

                                                                                                         Teresa Sediwy

Sukces Emilii Janik w konkursie historycznym

Sukces Emilii Janik w konkursie historycznym

 III Konkurs Historyczny „ Wojna polsko – bolszewicka 1919 – 1920 w obronie granic i niepodległości „ , nad którym patronat honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda , cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zgłoszenia napłynęły z kilkunastu krajów świata. Oprócz największej liczby prac z Polski , konkurs wzbudził zainteresowanie uczestników z Austrii, Białorusi , Bułgarii , Egiptu , Francji , Grecji , Irlandii , Kanady , Litwy , Szkocji , Szwajcarii , Ukrainy , Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Wielkiej Brytanii.

Organizatorem był Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego na czele  z przewodniczącym Bogdanem Grzenkowiczem , a także  rodzina Witolda Pileckiego. Współorganizatorami byli m.in. : Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Warszawa Wschód  , Burmistrz Miasta Radzymin , Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłk. pilota Mariana Pisarka w Radzyminie , Szkolny Punkt Konsultacyjny im. 7 Eskadry Kościuszkowskiej przy Konsulacie Generalnym RP w Chicago , Zespół Szkół przy Ambasadzie RP w Atenach , Szkolny Punkt  Konsultacyjny przy Konsulacie Generalnym RP w Toronto , Szkolny Punkt Konsultacyjny im Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu , Polska Szkoła im. Adama Mickiewicza w Blackburn , Gimnazjum Jana Pawła II w Wilnie.

W skład Komitetu Honorowego weszli : Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji , Minister Obrony Narodowej , Minister Edukacji Narodowej , Prezes Narodowego Banku Polskiego. Partnerem Konkursu był Instytut Pamięci Narodowej.

Celem konkursu było budzenie i utrwalanie dumy z dziedzictwa narodowego , pogłębianie wiedzy historycznej , doskonalenie umiejętności samodzielnego poszukiwania , gromadzenia i selekcjonowania informacji z różnych źródeł , kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o wojnie polsko – bolszewickiej 1919 – 1920 , promowanie młodych twórców i zachęcanie ich do doskonalenia umiejętności plastycznych , tworzenie utworów literackich o tematyce patriotycznej .

Przedmiotem konkursu było przygotowanie pracy artystycznej na temat : „ Wojny polsko – bolszewickiej 1919 – 1920 – w obronie granic i niepodległości „ charakteryzującej się pomysłowością , oryginalnością wykonania , wypełniającej cele i parametry  określone  w regulaminie konkursu.

Tematem postać wybranego dowódcy lub żołnierza , wybranego wydarzenia : bitwy , konspiracji czy zagadnień  technicznych , historycznych lub społecznych dotyczących wojny polsko – bolszewickiej w latach 1919 – 1920.

 Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz uczniów polonijnych  szkół podstawowych , szkół gimnazjalnych oraz polonijnych szkół gimnazjalnych a także szkół ponadgimnazjalnych  i polonijnych szkół ponadgimnazjalnych.

  Z  naszej szkoły w konkursie udział wzięli : Andrzej Rudnik z kl. V e i Patrycja Sławek z kl. VI c w kategorii – praca plastyczna  oraz Emilia Janik z kl. VI a w kategorii : film  zdobywając  I miejsce  w kategorii szkół podstawowych. 

Uroczysta Gala , podczas której nagrodzono laureatów wybranych spośród prawie 1400 uczestników odbyła się 12 stycznia 2018 roku w Narodowym Banku Polskim w Warszawie. Spotkanie swoją obecnością zaszczyciła p. Zofia Optułowicz – Pilecka , córka Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz liczni zgromadzeni goście , nagrodzeni uczestnicy konkursu wraz z opiekunami , patroni , sponsorzy.

Prowadzącą była p. redaktor Agata Konarska .   Gratulacje dla laureatki z życzeniami dalszych sukcesów.

                                                                                                                Grażyna Pleśniarska - Gwizdała

Wyniki X szkolnego konkursu kolęd i pastorałek

Wyniki X szkolnego konkursu kolęd i pastorałek klas IV- VII

Klasa IV

soliści: I m.:  Górka Emilia ex aequo Kozioł Amelia ex aequo Zelek Julia , II m.: Gorzelak Maja ex aequo Stachowicz Natalia ex aequo Górka Kamila, III m.: Górka Wiktoria , wyróżnienie: Górka Maja

zespołym.: Zespół z kl. IV a,  II m.: Zespół z kl. IV b,  III m.:  Zespół z kl. IV e , wyróżnienie Duet: D.Dziwiszewska i W. Żak z kl. IV b                               

instrumentaliści: I m.: Mardosz Wojciech,  II m. : Idzi Martyna, III m.: Burdyl Szymon  

Klasy V 

soliści:  I m.: Palej Julia ex aequo Mikołajek Kacper, II m.: Osyba Franciszek, III m.: Dadej Amelia,  wyróżnienie: Hermaszewska Kasia

zespoły: I m.: Zespół z kl.V a i ex aequo zespół z kl. V c ,  II m.:  Duet: Z Szczepaniak i W. Kabat, III m. Zespół z kl. V b, wyróżnienie: Zespół z kl. Vd  ex aequo i Duet z kl. V e K. Płachta i M. Duch                                                                                                                                       

Klasy VI - VII  

soliści : I m.:  Zelek Rozalia i ex aequo Woda Kornelia, II m. : Chrabąszcz Julia, III m.:  Chruściel Aleksandra, wyróżnienie:  Kica Wiktoria

zespołyKwintet 3+2 z kl VI b, II m.:  Zespół z kl VI b,  III m.:  Trio 2+1  z kl. VI a i ex aequo zespół z kl. VI a , wyróżnienie:  Tercet z klasy  VII b K.Wójcik, A.Surmacz, T.Gorzelak , wyróżnienie:  Eliza Garbiarz

W konkursie o Muszlę Św. Jakuba szkołę reprezentować będą Zelek Julia i Palej  Julia.

Laureaci I miejsc wystąpią również w koncercie kolęd i pastorałek, który odbędzie się 24 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzesku.

Zdjęcia

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Trzymaj Formę Aktywnie i Zdrowo!".

Uczennice naszej szkoły laureatkami Powiatowego Konkursu Plastycznego „Trzymaj Formę Aktywnie i Zdrowo!".

Dnia 15 grudnia 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Brzesku odbyło się uroczyste podsumowanie oraz rozdanie nagród i dyplomów laureatom i finalistom Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Trzymaj Formę Aktywnie i Zdrowo” organizowanego przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku, pod patronatem Starosty Brzeskiego. Konkurs adresowany był do uczniów powiatu brzeskiego realizujących ww. program. Głównym celem konkursu było promowanie i upowszechnianie wśród młodzieży zdrowego stylu życia i odżywiania. Według danych organizatora do konkursu zgłoszono 52 prace, spośród których wyłoniono 5 laureatów, a pięciu wyróżniono. Z wielką satysfakcją informujemy, iż wśród laureatów znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły - miejsce II i nagrodę zdobyła Sandra Janicka z kl. 6b, a miejsce III Karolina Machowska z kl. 7a. Finalistką, która zdobyła wyróżnienie została Wiktoria Kica z klasy 6c.

Laureatkom i finalistce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dorota Wojtyś

Podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego dla kl. I

Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas pierwszych „Bezpieczni w ruchu drogowym”

Koordynatorzy konkursu i organizatorzy uroczystości: Dorota Wojtyś, Renata Libera, Janina Górska.

Rozpoczęta jeszcze w listopadzie kolejna edycja Szkolnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczni w ruchu drogowym” znalazła swój ostateczny finał w dniu 13.12. 2017 r. Wtedy to w naszej szkole odbyło się uroczyste rozdanie nagród i podsumowanie konkursu, którego celem było jako co roku zwiększenie bezpieczeństwa dzieci poruszających się po drogach. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom.Tomasz Nosal, mł. asp. Szczepan Biłos oraz uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami. Honory gospodarza pełniła dyrektor szkoły p. Dorota Wójcik. 

Po powitaniu wszystkich przybyłych na uroczystość gości, głos zabrał kom. Tomasz Nosal, który podziękował Dyrekcji i nauczycielom za realizację i promowanie w szkole działań zwiększających bezpieczeństwo dziecka w ruchu drogowym. Zwrócili uwagę na to, jak ważne są to działania i jak olbrzymi mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Gratulowali dzieciom sukcesów, zdobytych nagród i życzyli kolejnych..

Następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Z 85 prac, które wpłynęły na konkurs komisja nagrodziła łącznie 20 uczestników. Przyznano 5 nagród i 15 wyróżnień. Nagrody otrzymali: Michał Śnioszek, Kacper Gawlik i Weronika Pamuła z klasy 1 c oraz Hiacynta Hermaszewska i Aleksandra Wolsza z kl. 1 b. Wyróżnienia powędrowały do rąk Kacpra  Świerczka , Patryka Kity, Leny Krzywackiej  i Aleksandra Małysy z klasy 1 a, Patryka Zachary, Mateusza Zdebskiego, Mai Kopytko, Amelii Kozioł i Kamili Wróbel z kl. 1 d, Nikoli Krupy, Leny Kuciel, Julii Florczak i Gabrieli Soroka     z klasy 1c oraz Jakuba Chamielca i Antoniny HHHHermaszewskiej z kl. 1 b.                                  

Zwycięzcy odebrali z rąk p. Naczelnika i p. Dyrektor dyplomy, gry edukacyjne przybory szkolne. Dla pierwszaków był to wielki sukces i równie duże przeżycie, a ich zwieńczeniem było wspólne pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie p. Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom za uczestnictwo w konkursie, a nauczycielom za przeprowadzenie konkursu. Szczególne podziękowania skierowała przedstawicieli Policji za pomoc i wsparcie w realizacji tego typu  przedsięwzięć w naszej szkole. 

Zdjęcia

Dorota Wojtyś

 


bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.