top
logo

UCZNIOWIE

Konkursy

Konkursy historyczne w 2017 r

Wojewódzki Konkurs Wiedzy „ W przeddzień 100 – lecia  odzyskania przez Polskę niepodległości „ … organizowany przez Stowarzyszenie „ Razem dla Regionu „ z Limanowej jest częścią zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie  kultury w 2017 roku pn. „ Mecenat Małopolski" Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Główny cel konkursu  to kształtowanie postaw patriotycznych wśród mieszkańców województwa małopolskiego a dodatkowo upowszechnianie wiedzy z zakresu historii i tradycji narodowych Polski , podtrzymywanie tradycji narodowej , pielęgnowanie polskości oraz budowanie świadomości narodowej i obywatelskiej , zainteresowanie historią niepodległości Polski oraz osobą Marszałka Józefa Piłsudskiego , ochrona przed zapomnieniem wydarzeń dotyczących naszej Ojczyzny oraz kształtowanie szacunku wobec dokonań bohaterów tamtych dni , promowanie i kształtowanie twórczej postawy patriotycznej.

Konkurs skierowany był do dwóch kategorii wiekowych uczniów : I kategoria skierowana do uczniów z klas IV – VI szkół podstawowych ,  II kategoria skierowana do uczniów z klasy VII szkoły podstawowej i uczniów z klas II i III  szkół gimnazjalnych z terenu województwa małopolskiego. Wzięło w nim udział  700 uczniów.

Z naszej szkoły uczestniczyli :

Gabriela Grzebieniarz z V c , Mateusz Burdyl z VI b , Artur Szydłowski z VI b , Karolina Hebda z VI b , Sandra Janicka z VI b , Aleksandra Krokosz z VI c , Klaudia Sambor z VI c i Patrycja Sławek z VI c.  Wśród laureatów znalazła się Karolina Hebda.

 

Konkurs pod nazwą  : „ Współczesny mały i duży Patriota „ realizowany również w ramach projektu „ W przeddzień 100 – lecia  odzyskania przez Polskę niepodległości".

Polegał na wykonaniu pracy plastycznej związanej z tytułem konkursu, a więc tematem współczesnego patrioty.  Ważnym przejawem patriotyzmu jest interesowanie się własną ojczyzną , dobra znajomość jej kultury , tradycji i wartości.  Kwintesencją bycia patriotą jest bycie nim na co dzień . Patriota to człowiek , który nie tylko pamięta o świętach narodowych , ale przede wszystkim żyje patriotyzmem na co dzień.  Patriotyzm dzisiaj to styl życia , zbiór określonych zachowań , postaw i decyzji , których dokonujemy każdego dnia.

Uczestniczyli w nim : Kinga Kolbusz z IV e , Julia Palej z V a , Waleria Sajdak z V a , Bartosz Sacha z V a , Patrycja Sławek z VI c , Rebeka Sowa z VII b.

 

Konkurs : „ Z Jackiem Kaczmarskim o historii Polski „.

Jacek Kaczmarski – poeta , kompozytor , piosenkarz , autor tekstów , zwany „ bardem Solidarności „. Często w swoich utworach odwoływał się do historii , do sztuki , poruszał problemy natury filozoficzno – społeczno – politycznej . Napisał  ponad 600 wierszy , z których większość wyśpiewał  jako piosenki. Wiele z nich inspirowanych było historią Polski , a także obrazami znanych malarzy – Matejki , Malczewskiego ….

Cele  konkursu to : poznanie postaci Jacka Kaczmarskiego , poety i pieśniarza , zainteresowanie historią Polski, oraz rozwój wyobraźni oraz zdolności plastycznych oraz rozbudzanie uczuć patriotycznych dzieci i młodzieży.

Organizatorem było Centrum Kultury Podgórza – Ośrodek Ruczaj w Krakowie. Konkurs ogłoszony został  przez Małopolskie Kuratorium Oświaty. Przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i średnich województwa małopolskiego.

Wzięły w nim udział uczennice : Duch Izabela z kl. V e i Franczyk Katarzyna z IV e , której praca znalazła się na wystawie w Sali Widowiskowej  Ośrodka Ruczaj.

 

Konkurs : „ Niepodległa . Tradycja i współczesność „

Ogłoszony przez Muzeum Niepodległości w Warszawie . Celem Konkursu było zapoznanie  z problematyka odzyskania i obrony przez Polskę niepodległego bytu , przybliżenie postaci zaangażowanych w walkę o wolność kraju w XIX i XX  wieku , kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego, ukazania różnych form obchodów odzyskania niepodległości.

Prace plastyczne wykonali : Oliwia Stypka kl. IV a , Wiktoria Rudnicka kl. IV a , Patrycja Sławek kl VI c , Klaudia Sambor kl IV a , Tomasz Gorzelak kl VII b.

Pracę literacką : „ Moje pierwsze spotkanie z Niepodległością „ napisała Julia Waśniowska. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 27 listopada.

 

K. Sambor finalistką konkursu ortograficznego

 

Od września do listopada bieżącego roku uczniowie z województwa małopolskiego mogli  sprawdzić swoje umiejętności z zakresu ortografii, biorąc udział w V Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Konkurs został zorganizowany przez Fundację „Zawsze Warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty i Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego. Jego głównym celem było doskonalenie poprawnej pisowni  polskiej , z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę (1914/1918 – 1989).

W konkursie, który składał się z dwóch etapów,  wzięli również uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku.

 Spośród 26 uczestników etapu szkolnego do zmagań na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowała się Klaudia Sambor z klasy VI c (opiekun – p. Justyna Krzywacka). Ostatni etap konkursu odbył się 7 listopada w Krakowie. Po napisaniu dyktanda na wszystkich finalistów i ich opiekunów czekały ciekawe atrakcje  - koncert uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia im. J. I. Paderewskiego w Krakowie oraz zwiedzanie oddziałów Muzeum Narodowego.

Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. W etapie wojewódzkim wzięło udział 70 najlepszych uczniów z 500 szkół podstawowych z całej Małopolski. Tytuł laureata zdobyło 23 najlepszych finalistów. Klaudia, uzyskawszy 82, 5 punktu, znalazła się tuż za podium. Szóstoklasistce gratulujemy ogromnej wiedzy z zakresu ortografii, pracy i zaangażowania w przedsięwzięcie. 

Turniej Sztuki Recytatorskiej "Poszukiwania" 2017

W październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzypowiatowym Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”, który już od dziesięciu lat organizowany jest przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie, Dąbrowski Dom Kultury, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”  w Nowym Sączu i Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentował dwóch utworów - jednego poetyckiego i jednego prozatorskiego, które powstały  w latach 1914 – 2014. Na każdym z trzech etapów konkursu ocenie został poddany dobór repertuaru, interpretacja utworów i ogólny wyraz artystyczny.

W eliminacjach rejonowych „Trójkę” reprezentowali: Julia Chrabąszcz z klasy VI C , Maja Zachara z klasy VI C, Rozalia Zelek z klasy VI C (opiekun: Justyna Krzywacka) oraz Franciszek Osyba z klasy  V B (opiekun: Edyta Szczepanek). Komisja konkursowa doceniła wyjątkowe umiejętności recytatorskie dwojga naszych uczniów: Franciszka Osyby, który został laureatem I miejsca i Mai Zachary – uhonorowanej  wyróżnieniem.

W etapie międzypowiatowym, który odbył 26 października w Regionalnym Centrum Kulturalno -  Bibliotecznym w Brzesku, naszą szkołę a zarazem powiat brzeski reprezentował Franciszek. Piątoklasista tym razem także zachwycił jury wspaniałą prezentacją wiersza Jana Brzechwy „Prot i Filip” oraz fragmentem prozy Astrid Lindgren i otrzymał zaszczytne – II miejsce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przygotowanie wspaniałych recytacji, a laureatom gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych osiągnięć.   Zdjęcia 

Konkursy Piosenki Angielskiej w roku szkolnym 2016/2017

Konkursy Piosenki Angielskiej w roku szkolnym 2016 / 2017

Dnia 1 marca 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Piosenki AngielskiejBe A Star” zorganizowany przez panią Dominikę Chudnicką, panią Annę Gadowską i panią Justynę Wijas. Głównym celem konkursu było doskonalenie znajomości języka angielskiego poprzez analizę i interpretację tekstów piosenek, praca nad poprawną wymową oraz motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego. Komisja konkursowa w składzie: pani Aneta Franczyk ( bibliotekarz), pani Marta Adamczyk ( wychowawca świetlicy, muzyk ), pani Magdalena Szot ( nauczyciel języka angielskiego ) wyłoniła następujących laureatów:

Klasy IV: I miejsce – Amelia Dadej, II miejsce – Julia Palej, III miejsce – Zofia Pacura

Klasy V:  I miejsce – Kornelia Woda, II miejsce – Klaudia Sambor i Wiktoria Kica

Klasy VI: I miejsce – Piotr Brożyna, II miejsce – Katarzyna Jaroszek, wyróżnienie – Wojciech Majcherczyk

Dnia 15 marca 2017 roku odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej Be A Star” dla klas IV – VI. Swój talent wokalny i umiejętności językowe zaprezentowało 13 uczniów z 6 szkół podstawowych: PSP nr 3 w Brzesku, PSP nr 2 w Jadownikach, PSP w Mokrzyskach, PSP w Uszwi, PSP w Gnojniku oraz PSP w Okocimiu. Komisja konkursowa w składzie: pani Renata Kawula ( nauczyciel języka angielskiego ), pani Magdalena Szot ( nauczyciel języka angielskiego ), pani Vitalina Pastuch ( nauczyciel muzyki ) postanowiła przyznać następujące nagrody:

I miejsce – Aleksandra Dzieńska ( PSP nr 2 w Jadownikach), II miejsce – Barbara Ciuruś ( PSP w Mokrzyskach), III miejsce – Weronika Osada ( PSP w Uszwi ), Wyróżnienia: Julia Kuras ( PSP w Mokrzyskach), Amelia Koczwara ( PSP nr 2 w Jadownikach), Kornelia Woda ( PSP nr 3 w Brzesku)

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                         Anna Gadowska

Konkursy Matematyczne w roku szkolnym 2016/2017

Młodzi matematycy z naszej szkoły mogli swoją wiedzę i umiejętności sprawdzić w kilku konkursach, nie tylko na poziomie międzyszkolnym czy ogólnopolskim, ale nawet międzynarodowym.

MAŁOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY

W etapie szkolnym - 24.10.2016r udział wzięło 21 uczniów. Do etapu rejonowego, który odbył się 12.12.2016r zakwalifikowali się:  Dominik Krzemień (6c) i Mateusz Burdyl (5b)

MIĘDZYNARODOWY  KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY

– odbył się 16.03.2017r.  Udział wzięło 104 uczniów naszej szkoły, z  klas II –VI. Wyróżnienia w konkursie zdobyli z: klas II –   Łabno Jakub, Kuś Mateusz, Jakubas Marcel, Kmiecik Błażej, klas III –  Witkowski Jakub, Karaś Emilia, Kondziołka Julia, klasy IV -  Solak Maria, klasy  V  - Burdyl Mateusz, klasy VI – Kraj Maria

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS V

W etapie  szkolnym - 31.03.2017r uczestniczyło 17 uczniów. Do etapu powiatowego, który odbył się  19.05.2017r zakwalifikowali się Mateusz Burdyl (5b) i  Patrycja Sławek (5c).

VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNO – EKONOMICZNY –SKO

W etapie szkolnym 06.04.2017r uczestniczyło 14 uczniów z klas V i VI. W etapie szkolnym I m-ce zajął  Szymon Kuś (6c), II m-ce Dominik Krzemień (6c) i Jakub Okas (6b), III m-ce Mateusz Burdyl (5b), Wiktor Dudek (6c) i Maria Kraj (6c)  

W finale, który odbył się 11.05.2017r  w PSP nr 2 w Brzesku.  I m-ce zdobył Dominik Krzemień (6c),II m-ce - Szymon Kuś (6c), IV m-ce  - Jakub Okas (6b)

W w/w został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny na „ Najlepszy plakat propagujący SKO”, I miejsce zajęła praca uczennicy z naszej szkoły - Julii Chrabąszcz (5c)

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY PINGWIN 2016

Udział brało 20 uczniów. I m-ce w szkole w kategorii klas 4 zajęła  Gabriela Grzebieniarz (4e), w kategorii klas 5 – Mateusz Burdyl (5b), w  kategorii klas 6 – Dominik Krzemień (6c)

OGÓLNOPOLSKIKONKURS MATEMATYCZNO-PLASTYCZNY  PT. „MATEMATYKA – LUBIĘ TO!” , praca przygotowana przez uczennicę Annę Zych zajęła I miejsce w kategorii wiekowej klas IV – VI.

Wszystkim gratulujemy.

                                                                                              Barbara Musiał


bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.