top
logo

UCZNIOWIE

Konkursy

Małopolski Konkurs Plastyczny "Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem"

Nagroda  Emilii Kury w Małopolskim Konkursie Plastycznym „Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem

 22 listopada jury konkursowe rozstrzygnęło Małopolski Konkurs Plastyczny "Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem", który doczekał się w tym roku swojej trzeciej edycji. Organizatorem konkursu jest co roku Fundacja „Nowa Szkoła” we współpracy z Prywatną Szkołą Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie. „Kaligram słowa smog” był tematem przewodnim konkursu dla klas 7 i 8 oraz 3 klasy gimnazjum. Spośród kilkuset nadesłanych prac, komisja wybrała najbardziej interesujące, które wyróżniały się kreatywnym i nowatorskim ujęciem tematu.  Wśród nagrodzonych laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Emilia Kura z klasy 8a, która wykonała swoją pracę pod kierunkiem p. Doroty Wojtyś

Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się 13 grudnia 2018 r. o godz. 10:00 w budynku Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Krakowie.

Gratulujemy

Podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego dla klas pierwszych

Podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego kl.I  „Bezpieczni w ruchu drogowym”

Koordynatorzy konkursu: Dorota Wojtyś, Judyta Multan

Rozpoczęta jeszcze w październiku kolejna edycja Szkolnego Konkursu Plastycznego dla klas pierwszych „Bezpieczni w ruchu drogowym” znalazła swój ostateczny finał w dniu 26 listopada 2018 roku. Wtedy to komisja w składzie: p. Dorota Wojtyś, p. Judyta Multan i p. Janina Górska wybrała i nagrodziła 6 prac spośród 36, które wpłynęły na konkurs. Komisja przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę: zgodność z tematem i zasadami ruchu drogowego, oryginalność i inwencję twórczą, ogólne wrażenie estetyczne, samodzielność wykonania pracy. Laureatami konkursu zostali: Grzegorczyk Maja kl.1a, Dyba Marcelina kl.1b, Wielgosz Dominik kl.1c, Mrówka Karolina kl.1c, Mróz Olaf kl.1d i Sowa Seweryn kl.1d.

Rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się podczas uroczystego apelu w obecności społeczności szkolnej.

Celem konkursu było jako co roku przypomnienie uczniom podstawowych zasad ruchu drogowego, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa dzieci poruszających się po drogach.  

Dziękujemy wszystkim uczniom klas pierwszych, którzy wzięli udział w konkursie, a ich nauczycielom wychowawcom za przygotowanie do konkursu.

Dorota Wojtyś

 

Zaśpiewaj i TY Niepodległej

WYŚPIEWAŁY DRUGIE MIEJSCE

Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły uzyskały II miejsce w konkursie „ZaŚpiewaj i Ty Niepodległej!” zorganizowanym przez Wojewodę Małopolskiego oraz Kopalnię Soli „Wieliczka”. Partnerem Konkursu był Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie.

 W kategorii klas V – VIII naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Eryka Brach, Julia Chrabąszcz, Julia Hajdo, Gabriela Jaworska, Gabriela Rogula, Natalia Stachowicz,  Kornelia Woda, Maja Zachara, Julia Zelek, Rozalia Zelek, Antonina Zych.

Dziewczęta przygotowała do konkursu pani Barbara Zelek.  Nagraniem teledysku do piosenki zajął się pan Michał Seremak.

6 listopada 2018 roku  w Kopalni Soli w Wieliczce odbyła się uroczysta  gala laureatów konkursu, w czasie której nasz zespół zaprezentował nagrodzony utwór „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.

 Wszystkie dziewczęta otrzymały piękne i wartościowe nagrody z rąk Wojewody Małopolskiego, Prezesa Kopalni Soli Wieliczka i Kurator Oświaty w Krakowie.  Pani Barbara Zelek wraz z obecną na uroczystości dyrektor szkoły, panią Dorotą Wójcik odebrały voucher w wysokości 1500 zł.

 Ten wielki sukces naszych uczennic pięknie wpisał się w szkolne obchody 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 Zapraszamy do obejrzenia teledysku prezentującego nagrodzoną piosenkę: https://www.youtube.com/watch?v=gMPCQbeGO2Q&feature=youtu.be

Zdjęcia

XI Turniej Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania 2018”

W październiku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Międzypowiatowym Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”, który organizowany jest przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie, Dąbrowski Dom Kultury, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu  i Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Uczestnicy konkursu zaprezentowali dwa teksty literackie: poezję i prozę,  które powstały w latach 1914-2014. Komisja dokonała oceny według następujących kryteriów: odpowiednio dobrany repertuar, interpretacja utworu i ogólny wyraz artystyczny.

W eliminacjach rejonowych naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIIC:  Julia Chrabąszcz  Rozalia Zelek (opiekun: Justyna Krzywacka), a także uczniowie klasy VC Kacper Maciejowski (opiekun: Renata Gałek)  oraz Franciszek Osyba  klasa VIB (opiekun: Edyta Szczepanek).
Komisja konkursowa doceniła zdolności recytatorskie trojga naszych uczniów: Franciszka Osyby, który został laureatem I miejsca oraz Julii Chrabąszcz i Kacpra Maciejowskiego, którzy wywalczyli III miejsce.

W etapie międzypowiatowym, który odbył się 25 października w Dąbrowskim Domu Kultury, Franciszek Osyba został uhonorowany wyróżnieniem.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, dziękujemy za przygotowanie recytacji i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia 

Konkurs recytatorski „KIEDY MYŚLĘ OJCZYZNA”

Dnia 18 października 2018 roku z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Katolicka Szkoła Podstawowa, Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące w Brzesku zorganizowały międzyszkolny konkurs recytatorski adresowany do młodzieży z klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III klas gimnazjalnych. Uczestnicy zaprezentowali wybrane wiersze o tematyce patriotycznej jednego z  poetów polskich tworzących w okresie od 1918r. do 2018r. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII C:  Julia Chrabąszcz, Maja Zachara i Rozalia Zelek, których opiekunem była pani Justyna Krzywacka.

Z przyjemnością informujemy, iż laureatem I miejsce została Maja Zachara, natomiast Rozalia Zelek i  Julia Chrabąszcz uhonorowane zostały wyróżnieniem.

 

Zdjęcia 


bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.