top
logo

UCZNIOWIE

Uroczystości szkolne

99 rocznica odzyskania niepodległości

W historii Polski, tak się składa,
Był kiedyś ponad wiek niewoli;
Jedenastego listopada
Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka,
By przez szacunek dla przeszłości,
Ten dzień na zawsze, dla Polaka,
Pozostał Dniem Niepodległości.

Marcin Brykczyński 11 listopada

Świętujemy 99. rocznicę odzyskania niepodległości

Polsko! Nie jesteś ty już niewolnicą – te słowa, symbolizujące odrodzenie się naszej Ojczyzny po 123 latach niewoli, z radością i dumą zabrzmiały podczas uroczystej akademii, która odbyła się 10 listopada w naszej szkole.

Młodzież z klasy 5 b, 7a i 7b w montażu słowno – muzycznym, przygotowanym z tej okazji, przedstawiła dzieje naszego narodu od czasów trzech rozbiorów, poprzez walki narodowowyzwoleńcze, aż do wybuchu I wojny światowej i odzyskania niepodległości w 1918 roku. Szczególnie zaakcentowano niezłomną postawę Polaków w czasie niewoli, kiedy to, mimo represji zaborców, starano się podtrzymywać narodowego ducha. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, dzieci z oddziału przedszkolnego O „b”, pięknie zaprezentowały słynny Katechizm młodego Polaka Władysława Bełzy, utwór, który pomagał kolejnym pokoleniom kształtować postawę patriotyczną.

Montaż wzbogaciły występy szkolnego chóru, a na koniec cała społeczność szkoły w ramach akcji „Młodzież pamięta” zaśpiewała legionowe pieśni.   Zdjęcia 

Święto Edukacji Narodowej 2017

W piątek, 13 października 2017 r., w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Życzenia nauczycielom oraz wszystkim pracownikom obsługi i administracji złożyła pani dyrektor – Dorota Wójcik oraz przedstawicielki Rady Rodziców – pani Agnieszka Mastalska – Sowa i pani Joanna Fidelus.

Po części oficjalnej społeczność uczniowska zaprosiła wszystkich zebranych na artystyczną ucztę. Najpierw zaprezentowali się uczniowie klasy 3 c, którzy widowiskowo zatańczyli do melodii z filmu Desperado. Następnie przedstawiciele klasy 6 b i 6 c odtworzyli słowem, gestem i piosenką klimat szkolnego życia. Widzowie mogli obejrzeć lekcję zabarwioną dużą dawką humoru i przekonać się, że nie ma uczniów idealnych. Nie zabrakło również życzeń i podziękowań skierowanych do grona pedagogicznego.  Na zakończenie wielu wrażeń zebranym dostarczył mistrzowski pokaz samby przygotowany przez podopiecznych nauczycielki tańca – pani Doroty Thomas.

Zdjęcia

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 

4 września 2017 w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia oraz galerii zdjęć.

Relacja filmowa:  www.youtube.com

 Zdjęcia

"Wiwat Maj, Trzeci Maj" Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

„Wiwat Maj, Trzeci Maj” – to słowa piosenki, której nie może zabraknąć w pierwszych dniach obecnego miesiąca. Najpierw wybrzmiały one na uroczystościach zlokalizowanych na terenie naszego miasta, a następnie 4 maja w murach naszej szkoły.

      Wszyscy uczniowie uczcili tę datę pamiętając o galowym stroju i śpiewając hymn państwowy. Pani Dyrektor już na początku akademii wprowadziła atmosferę powagi i refleksji, a następnie klasa 4 „A” pod kierunkiem swojej wychowawczyni – mgr Eweliny Struzik oraz ks. mgr Macieja Śmigacza i mgr Franciszki Janory zaprezentowała żywą lekcję historii. Uczniowie przeobrazili się w takie postaci jak król, Konstytucja, Polska oraz państwa zaborcze. Swoim młodszym kolegom pokazali, a starszym przypomnieli, dlaczego Trzeci Maja jest tak ważnym świętem, choć pierwsza w Europie konstytucja nigdy nie weszła w życie. Przedstawienie uświetnił chór przygotowany przez mgr Barbarę Zelek, a dekoracją zajęła się niezastąpiona mgr inż. Dorota Wójcik. Po występie czwartoklasistów wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się w śpiewanie pieśni patriotycznych, a nastrój święta utrzymywał się do końca dnia.   Zdjęcia 

Dzień Otwarty Szkoły 2017 r

Dzień 15 marca 2017 roku wyróżnił się w codziennej rzeczywistości szkolnej – na zajęcia lekcyjne, sportowe, artystyczne i inne przyszli razem z uczniami ich rodzice, którzy mieli okazję i możliwość nie tylko je zobaczyć, ale także aktywnie, wraz z dziećmi, w nich uczestniczyć. Początek spotkania miał miejsce na hali sportowej, gdzie pani dyrektor Dorota Wójcik powitała wszystkich gości, a następnie przedstawiła program Dnia Otwartego i zaprosiła na występ grupy teatralnej Miszmasz. Młodzi aktorzy z klas od III do IV – tej zdradzili sekret jak ,,Od Brzechwy i Tuwima można uczyć się kultury”. Zamieszanie w ,,Ptasim radiu”, problem ,,Grzesia kłamczucha i jego cioci”, Katarzyny z wiersza pt. ,,Katar” oraz tytułowego ,,Lenia” stały się pretekstem do podsumowania, iż kulturę człowieka uwidacznia jego zachowanie.

Kolejny występ tym razem grupy uczniów z klasy VI d i IV b, c, d i e  związany był z projektem ,,Odyseja umysłu” prowadzonym przez pana Krystiana Srokę. Przedsięwzięcie to miało na celu propagowanie i rozwijanie umiejętności twórczego rozwiązywania problemów. Wszystkich widzów urzekły niezwykle pomysłowe kostiumy i rekwizyty oraz ciekawe, zabawne scenariusze opracowane samodzielnie przez uczniów zaangażowanych w projekt.       

Następnie wszyscy uczniowie klas drugich i piątych zaprosili rodziców i wszystkich chętnych na lekcje do swoich klas. Można było wraz z nimi zgłębić tajniki eksperymentów naukowych, odwiedzić świat greckich mitów, okazać się mistrzem matematycznych quizów i zagadek.   

Pozostali uczestnicy mieli możliwość skorzystania zgodnie z własnymi zainteresowaniami z różnorodnych propozycji takich jak: Świeczkowisko zuchów i harcerzy, zajęcia logopedyczne w ,,Klinice buzi i języka”, zabawy plastyczne ,,Od kleksa do obrazu”, pokaz japońskiej sztuki walki - Aikido, karaoke czy mini koncert uczniów będących laureatami konkursu piosenki w języku angielskim i piosenki świetlicowej. Zainteresowanie budziła wystawa wykonanych przez dzieci makiet budowli historycznych oraz kolekcja pucharów, dyplomów ukazujących osiągnięcia uczniów szkoły a także pamiątkowych kronik upamiętniających najważniejsze wydarzenia z życia szkoły.  Na gości czekała również prezentacja filmów ukazujących codzienność i historię szkoły np. Dzień Życzliwości i Dzień Pozdrowień,  Uroczystość 50 – lecia powstania szkoły połączona z oddaniem do użytku hali sportowej  i inne.  Dzieci z radością rozpoznawały siebie na poszczególnych kadrach filmów. Prezentacji towarzyszył smaczny poczęstunek przeznaczony dla wszystkich uczniów, rodziców i gości, przygotowany wspólnym wysiłkiem pracowników szkoły i rodziców.         

Wydarzeniami, wzbudzającymi mnóstwo pozytywnych emocji, były rozgrywane w atmosferze zabawy, konkurencje sportowe, które, w nowoczesnej, przestronnej hali, przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. Wśród klas młodszych żywiołowy doping towarzyszył podczas wyścigów rzędów reprezentacjom poszczególnych klas złożonym z uczniów, rodziców i nauczycieli. Zaangażowanie dorosłych dorównywało dziecięcym ambicjom zdobycia jak najlepszego miejsca a najważniejsza w zrealizowaniu tego celu  okazywała się strategia pokonywania przeszkód – np. kierunek przeciągania szarfy, wykorzystania kroku polki - galopki do przemieszczenia się w parach z balonikiem, który nie mógł być przytrzymywany rękami itp. Wszyscy dziecięcy zawodnicy otrzymali drobne upominki a każda klasa pamiątkowy dyplom.    

   W klasach starszych cztery drużyny złożone z połączonych sił uczniów klas IV, V, i VI- tych, rozgrywały mecze piłki ręcznej dopingowane z sympatią przez publiczność i grupę cheerleaderek. Zwycięzcy rozgrywek uczniowskich mieli możliwość zmierzenia się z drużyną złożoną z rodziców i nauczycieli. Uczniowie zdobywali kolejne punkty dzięki znakomitej woli walki, zwinności i szybkości budząc uznanie w oczach przeciwników oraz widzów. Wszyscy uczestnicy rozgrywek zostali nagrodzeni zdrowymi przekąskami i drobnymi upominkami, a pamiątkowy puchar dołączy do szkolnej kolekcji trofeów sportowych.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli Dzień Otwarty przebiegł w atmosferze radości i zabawy a oryginalne oraz interesujące wydarzenia składające się na program uroczystości pozostaną na długo w pamięci uczestników.              Zdjęcia  

Dziękujemy!

Społeczność PSP nr 3 w Brzesku

Więcej artykułów…

  1. Narodowe Święto Niepodległości

bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.