Uroczystości szkolne

Wspomnienie magicznego grudnia

Grudzień to czas magiczny. Pełen radosnego oczekiwania, przyjaznej atmosfery i ciepłych uśmiechów. Niezwykły świąteczny nastrój towarzyszył  uczniom już od 6 grudnia, kiedy to w mury naszej szkoły przywędrował niezwykły gość – święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Ten miły orszak odwiedził wszystkich naszych wychowanków , wręczając im słodkie upominki. Uczniowie, by pokreślić wyjątkowość tego dnia, założyli czerwone elementy ubioru. Wiele klas wraz  z wychowawcami udało się na wycieczki do kina lub na kręgielnię. Natomiast  22 grudnia w atmosferę zbliżających się świąt wprawiło nas przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy  0 a i 3 d. Było to wspaniałe widowisko słowno – muzyczne prezentujące historię narodzenia Jezusa w stajence  w Betlejem. W tym dniu we wszystkich klasach odbyły się także symboliczne Wigilie, które nasi uczniowie mogli spędzić ze swoimi nauczycielami i rodzicami.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z jasełek: www.youtube.pl

99 rocznica odzyskania niepodległości

W historii Polski, tak się składa,
Był kiedyś ponad wiek niewoli;
Jedenastego listopada
Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka,
By przez szacunek dla przeszłości,
Ten dzień na zawsze, dla Polaka,
Pozostał Dniem Niepodległości.

Marcin Brykczyński 11 listopada

Świętujemy 99. rocznicę odzyskania niepodległości

Polsko! Nie jesteś ty już niewolnicą – te słowa, symbolizujące odrodzenie się naszej Ojczyzny po 123 latach niewoli, z radością i dumą zabrzmiały podczas uroczystej akademii, która odbyła się 10 listopada w naszej szkole.

Młodzież z klasy 5 b, 7a i 7b w montażu słowno – muzycznym, przygotowanym z tej okazji, przedstawiła dzieje naszego narodu od czasów trzech rozbiorów, poprzez walki narodowowyzwoleńcze, aż do wybuchu I wojny światowej i odzyskania niepodległości w 1918 roku. Szczególnie zaakcentowano niezłomną postawę Polaków w czasie niewoli, kiedy to, mimo represji zaborców, starano się podtrzymywać narodowego ducha. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, dzieci z oddziału przedszkolnego O „b”, pięknie zaprezentowały słynny Katechizm młodego Polaka Władysława Bełzy, utwór, który pomagał kolejnym pokoleniom kształtować postawę patriotyczną.

Montaż wzbogaciły występy szkolnego chóru, a na koniec cała społeczność szkoły w ramach akcji „Młodzież pamięta” zaśpiewała legionowe pieśni.   Zdjęcia

Święto Edukacji Narodowej 2017

W piątek, 13 października 2017 r., w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Życzenia nauczycielom oraz wszystkim pracownikom obsługi i administracji złożyła pani dyrektor – Dorota Wójcik oraz przedstawicielki Rady Rodziców – pani Agnieszka Mastalska – Sowa i pani Joanna Fidelus.

Po części oficjalnej społeczność uczniowska zaprosiła wszystkich zebranych na artystyczną ucztę. Najpierw zaprezentowali się uczniowie klasy 3 c, którzy widowiskowo zatańczyli do melodii z filmu Desperado. Następnie przedstawiciele klasy 6 b i 6 c odtworzyli słowem, gestem i piosenką klimat szkolnego życia. Widzowie mogli obejrzeć lekcję zabarwioną dużą dawką humoru i przekonać się, że nie ma uczniów idealnych. Nie zabrakło również życzeń i podziękowań skierowanych do grona pedagogicznego.  Na zakończenie wielu wrażeń zebranym dostarczył mistrzowski pokaz samby przygotowany przez podopiecznych nauczycielki tańca – pani Doroty Thomas.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia oraz galerii zdjęć.

Relacja filmowa:  www.youtube.com

"Wiwat Maj, Trzeci Maj" Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

„Wiwat Maj, Trzeci Maj” – to słowa piosenki, której nie może zabraknąć w pierwszych dniach obecnego miesiąca. Najpierw wybrzmiały one na uroczystościach zlokalizowanych na terenie naszego miasta, a następnie 4 maja w murach naszej szkoły.

Wszyscy uczniowie uczcili tę datę pamiętając o galowym stroju i śpiewając hymn państwowy. Pani Dyrektor już na początku akademii wprowadziła atmosferę powagi i refleksji, a następnie klasa 4 „A” pod kierunkiem swojej wychowawczyni – mgr Eweliny Struzik oraz ks. mgr Macieja Śmigacza i mgr Franciszki Janory zaprezentowała żywą lekcję historii. Uczniowie przeobrazili się w takie postaci jak król, Konstytucja, Polska oraz państwa zaborcze. Swoim młodszym kolegom pokazali, a starszym przypomnieli, dlaczego Trzeci Maja jest tak ważnym świętem, choć pierwsza w Europie konstytucja nigdy nie weszła w życie. Przedstawienie uświetnił chór przygotowany przez mgr Barbarę Zelek, a dekoracją zajęła się niezastąpiona mgr inż. Dorota Wójcik. Po występie czwartoklasistów wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się w śpiewanie pieśni patriotycznych, a nastrój święta utrzymywał się do końca dnia.   Zdjęcia

Więcej artykułów…

1. Dzień Otwarty Szkoły 2017 r