top
logo

UCZNIOWIE

Uroczystości szkolne

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Jak co roku w naszej szkole świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji  8 maja odbyła się akademia,  w czasie której młodzież przypomniała najważniejsze fakty związane z tym wydarzeniem oraz oddala hołd twórcom konstytucji. Uroczystość  niosła  również ważne przesłanie dla nas wszystkich  - że  patriotyzm winniśmy pielęgnować w każdym dniu i jako naród tak żyć, żeby nasza ojczyzna rozwijała się duchem wolności, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku.
Montaż słowno – muzyczny, który mogliśmy podziwiać w hali sportowej,  przygotowały klasy 4 b i 5 a pod kierunkiem pani Anny Gadowskiej i pani Eweliny Struzik. Patriotyczne pieśni zaśpiewał szkolny chór pod batutą pani Barbary Zelek. O dekorację sali zadbała pani Dorota Wojtyś.
 

Relacja z Dnia Otwartego w PSP nr3

Dzień Otwarty wszedł już na stałe do harmonogramu imprez w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku. Organizowany od sześciu lat pozwala poznać wszystkim zainteresowanym placówką jej działalność oraz aktywnie spędzić czas.

Tegoroczna impreza odbyła się 14 marca w godzinach popołudniowych. W mury „trójki” zawitało wielu gości. Przybyli rodzice uczniów, przedszkolaki oraz osoby pragnące  poznać   szkołę „od kuchni”.

Na parterze czekały na gości wystawki prac plastycznych, makiety historyczne, kroniki, dokumentujące ważne szkolne wydarzenia, oraz albumy przygotowane przez dzieci. Następnie wszyscy chętni mogli się udać do sal lekcyjnych, gdzie nauczyciele klas drugich i piątych wraz z uczniami przygotowali interesujące zajęcia edukacyjne – pokazy talentów, warsztaty poetyckie, inscenizacje, konkursy wiedzy, programowanie z BALTIE. W tym samym czasie prowadzone były także zajęcia m. in. z bogatej oferty kół zainteresowań: świeczkowisko zuchów i harcerzy, logorytmika w „Klinice buzi i języka”, pokazy taneczne, Aikido, terapia ręki i oka, warsztaty koła plastycznego „Zabawa rysunkiem”. Wiele  entuzjazmu wzbudziły lekcje w pracowniach fizycznej i chemicznej, gdzie można było poobserwować i samemu przeprowadzić różnorodne eksperymenty. Na chwilę wytchnienia goście mogli udać się do szkolnej kawiarenki, w której przy dobrym ciastku i kawie prezentowano film promujący placówkę.

Po zajęciach pokazowych wszyscy uczestnicy Dnia Otwartego udali się do hali sportowej, gdzie zebranych powitała pani dyrektor Dorota Wójcik. Następnie zaprezentowały się dziewczęta z sekcji Aerobiku UKS „Trójeczki” Brzesko, a potem odbyły się zawody sportowe dla klas  I – VI. Młodzi zawodnicy, dopingowani przez swoich kolegów oraz rodziców, brawurowo zmierzyli się z różnorodnymi konkurencjami przygotowanymi przez nauczycieli wychowania fizycznego. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie, pamiętając jednak, że najważniejsza jest dobra zabawa, a nie miejsce na podium.  Na zakończenie zawodów każda drużyna otrzymała drobne upominki oraz zdrową przekąskę. Ostatnim punktem Dnia Otwartego był spektakularny mecz piłki ręcznej –  reprezentacja uczniów klas VII zmierzyła się ze swoimi nauczycielami i rodzicami. I tym razem nie chodziło o zwycięstwo a o radosną rywalizację w dość interesującym dla uczniów spotkaniu.

Tegoroczny Dzień Otwarty Szkoły przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Każdy z odwiedzających „trójkę” mógł bliżej zapoznać się z ofertą dydaktyczną, wyposażeniem placówki, dokonaniami i osiągnięciami uczniów, a także poznać pracowników szkoły Mamy nadzieję, że to spotkanie z „trójką” pozostawi jego uczestnikom miłe wspomnienia. Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zechcieli odwiedzić naszą placówkę, a rodzicom uczniów za wkład i zaangażowanie w  przedsięwzięcie.

Zdjęcia 

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku

Wspomnienie magicznego grudnia

Grudzień to czas magiczny. Pełen radosnego oczekiwania, przyjaznej atmosfery i ciepłych uśmiechów. Niezwykły świąteczny nastrój towarzyszył  uczniom już od 6 grudnia, kiedy to w mury naszej szkoły przywędrował niezwykły gość – święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Ten miły orszak odwiedził wszystkich naszych wychowanków , wręczając im słodkie upominki. Uczniowie, by pokreślić wyjątkowość tego dnia, założyli czerwone elementy ubioru. Wiele klas wraz  z wychowawcami udało się na wycieczki do kina lub na kręgielnię. Natomiast  22 grudnia w atmosferę zbliżających się świąt wprawiło nas przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy  0 a i 3 d. Było to wspaniałe widowisko słowno – muzyczne prezentujące historię narodzenia Jezusa w stajence  w Betlejem. W tym dniu we wszystkich klasach odbyły się także symboliczne Wigilie, które nasi uczniowie mogli spędzić ze swoimi nauczycielami i rodzicami.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z jasełek: www.youtube.pl

Zdjęcia

 

 

99 rocznica odzyskania niepodległości

W historii Polski, tak się składa,
Był kiedyś ponad wiek niewoli;
Jedenastego listopada
Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka,
By przez szacunek dla przeszłości,
Ten dzień na zawsze, dla Polaka,
Pozostał Dniem Niepodległości.

Marcin Brykczyński 11 listopada

Świętujemy 99. rocznicę odzyskania niepodległości

Polsko! Nie jesteś ty już niewolnicą – te słowa, symbolizujące odrodzenie się naszej Ojczyzny po 123 latach niewoli, z radością i dumą zabrzmiały podczas uroczystej akademii, która odbyła się 10 listopada w naszej szkole.

Młodzież z klasy 5 b, 7a i 7b w montażu słowno – muzycznym, przygotowanym z tej okazji, przedstawiła dzieje naszego narodu od czasów trzech rozbiorów, poprzez walki narodowowyzwoleńcze, aż do wybuchu I wojny światowej i odzyskania niepodległości w 1918 roku. Szczególnie zaakcentowano niezłomną postawę Polaków w czasie niewoli, kiedy to, mimo represji zaborców, starano się podtrzymywać narodowego ducha. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, dzieci z oddziału przedszkolnego O „b”, pięknie zaprezentowały słynny Katechizm młodego Polaka Władysława Bełzy, utwór, który pomagał kolejnym pokoleniom kształtować postawę patriotyczną.

Montaż wzbogaciły występy szkolnego chóru, a na koniec cała społeczność szkoły w ramach akcji „Młodzież pamięta” zaśpiewała legionowe pieśni.   Zdjęcia 

Święto Edukacji Narodowej 2017

W piątek, 13 października 2017 r., w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Życzenia nauczycielom oraz wszystkim pracownikom obsługi i administracji złożyła pani dyrektor – Dorota Wójcik oraz przedstawicielki Rady Rodziców – pani Agnieszka Mastalska – Sowa i pani Joanna Fidelus.

Po części oficjalnej społeczność uczniowska zaprosiła wszystkich zebranych na artystyczną ucztę. Najpierw zaprezentowali się uczniowie klasy 3 c, którzy widowiskowo zatańczyli do melodii z filmu Desperado. Następnie przedstawiciele klasy 6 b i 6 c odtworzyli słowem, gestem i piosenką klimat szkolnego życia. Widzowie mogli obejrzeć lekcję zabarwioną dużą dawką humoru i przekonać się, że nie ma uczniów idealnych. Nie zabrakło również życzeń i podziękowań skierowanych do grona pedagogicznego.  Na zakończenie wielu wrażeń zebranym dostarczył mistrzowski pokaz samby przygotowany przez podopiecznych nauczycielki tańca – pani Doroty Thomas.

Zdjęcia

 


bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.