top
logo

UCZNIOWIE

Uroczystości szkolne

Święto Edukacji Narodowej 2017

W piątek, 13 października 2017 r., w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Życzenia nauczycielom oraz wszystkim pracownikom obsługi i administracji złożyła pani dyrektor – Dorota Wójcik oraz przedstawicielki Rady Rodziców – pani Agnieszka Mastalska – Sowa i pani Joanna Fidelus.

Po części oficjalnej społeczność uczniowska zaprosiła wszystkich zebranych na artystyczną ucztę. Najpierw zaprezentowali się uczniowie klasy 3 c, którzy widowiskowo zatańczyli do melodii z filmu Desperado. Następnie przedstawiciele klasy 6 b i 6 c odtworzyli słowem, gestem i piosenką klimat szkolnego życia. Widzowie mogli obejrzeć lekcję zabarwioną dużą dawką humoru i przekonać się, że nie ma uczniów idealnych. Nie zabrakło również życzeń i podziękowań skierowanych do grona pedagogicznego.  Na zakończenie wielu wrażeń zebranym dostarczył mistrzowski pokaz samby przygotowany przez podopiecznych nauczycielki tańca – pani Doroty Thomas.

Zdjęcia

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia oraz galerii zdjęć.

Relacja filmowa:  www.youtube.com

 Zdjęcia

"Wiwat Maj, Trzeci Maj" Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

„Wiwat Maj, Trzeci Maj” – to słowa piosenki, której nie może zabraknąć w pierwszych dniach obecnego miesiąca. Najpierw wybrzmiały one na uroczystościach zlokalizowanych na terenie naszego miasta, a następnie 4 maja w murach naszej szkoły.

      Wszyscy uczniowie uczcili tę datę pamiętając o galowym stroju i śpiewając hymn państwowy. Pani Dyrektor już na początku akademii wprowadziła atmosferę powagi i refleksji, a następnie klasa 4 „A” pod kierunkiem swojej wychowawczyni – mgr Eweliny Struzik oraz ks. mgr Macieja Śmigacza i mgr Franciszki Janory zaprezentowała żywą lekcję historii. Uczniowie przeobrazili się w takie postaci jak król, Konstytucja, Polska oraz państwa zaborcze. Swoim młodszym kolegom pokazali, a starszym przypomnieli, dlaczego Trzeci Maja jest tak ważnym świętem, choć pierwsza w Europie konstytucja nigdy nie weszła w życie. Przedstawienie uświetnił chór przygotowany przez mgr Barbarę Zelek, a dekoracją zajęła się niezastąpiona mgr inż. Dorota Wójcik. Po występie czwartoklasistów wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się w śpiewanie pieśni patriotycznych, a nastrój święta utrzymywał się do końca dnia.   Zdjęcia 

Dzień Otwarty Szkoły 2017 r

Dzień 15 marca 2017 roku wyróżnił się w codziennej rzeczywistości szkolnej – na zajęcia lekcyjne, sportowe, artystyczne i inne przyszli razem z uczniami ich rodzice, którzy mieli okazję i możliwość nie tylko je zobaczyć, ale także aktywnie, wraz z dziećmi, w nich uczestniczyć. Początek spotkania miał miejsce na hali sportowej, gdzie pani dyrektor Dorota Wójcik powitała wszystkich gości, a następnie przedstawiła program Dnia Otwartego i zaprosiła na występ grupy teatralnej Miszmasz. Młodzi aktorzy z klas od III do IV – tej zdradzili sekret jak ,,Od Brzechwy i Tuwima można uczyć się kultury”. Zamieszanie w ,,Ptasim radiu”, problem ,,Grzesia kłamczucha i jego cioci”, Katarzyny z wiersza pt. ,,Katar” oraz tytułowego ,,Lenia” stały się pretekstem do podsumowania, iż kulturę człowieka uwidacznia jego zachowanie.

Kolejny występ tym razem grupy uczniów z klasy VI d i IV b, c, d i e  związany był z projektem ,,Odyseja umysłu” prowadzonym przez pana Krystiana Srokę. Przedsięwzięcie to miało na celu propagowanie i rozwijanie umiejętności twórczego rozwiązywania problemów. Wszystkich widzów urzekły niezwykle pomysłowe kostiumy i rekwizyty oraz ciekawe, zabawne scenariusze opracowane samodzielnie przez uczniów zaangażowanych w projekt.       

Następnie wszyscy uczniowie klas drugich i piątych zaprosili rodziców i wszystkich chętnych na lekcje do swoich klas. Można było wraz z nimi zgłębić tajniki eksperymentów naukowych, odwiedzić świat greckich mitów, okazać się mistrzem matematycznych quizów i zagadek.   

Pozostali uczestnicy mieli możliwość skorzystania zgodnie z własnymi zainteresowaniami z różnorodnych propozycji takich jak: Świeczkowisko zuchów i harcerzy, zajęcia logopedyczne w ,,Klinice buzi i języka”, zabawy plastyczne ,,Od kleksa do obrazu”, pokaz japońskiej sztuki walki - Aikido, karaoke czy mini koncert uczniów będących laureatami konkursu piosenki w języku angielskim i piosenki świetlicowej. Zainteresowanie budziła wystawa wykonanych przez dzieci makiet budowli historycznych oraz kolekcja pucharów, dyplomów ukazujących osiągnięcia uczniów szkoły a także pamiątkowych kronik upamiętniających najważniejsze wydarzenia z życia szkoły.  Na gości czekała również prezentacja filmów ukazujących codzienność i historię szkoły np. Dzień Życzliwości i Dzień Pozdrowień,  Uroczystość 50 – lecia powstania szkoły połączona z oddaniem do użytku hali sportowej  i inne.  Dzieci z radością rozpoznawały siebie na poszczególnych kadrach filmów. Prezentacji towarzyszył smaczny poczęstunek przeznaczony dla wszystkich uczniów, rodziców i gości, przygotowany wspólnym wysiłkiem pracowników szkoły i rodziców.         

Wydarzeniami, wzbudzającymi mnóstwo pozytywnych emocji, były rozgrywane w atmosferze zabawy, konkurencje sportowe, które, w nowoczesnej, przestronnej hali, przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. Wśród klas młodszych żywiołowy doping towarzyszył podczas wyścigów rzędów reprezentacjom poszczególnych klas złożonym z uczniów, rodziców i nauczycieli. Zaangażowanie dorosłych dorównywało dziecięcym ambicjom zdobycia jak najlepszego miejsca a najważniejsza w zrealizowaniu tego celu  okazywała się strategia pokonywania przeszkód – np. kierunek przeciągania szarfy, wykorzystania kroku polki - galopki do przemieszczenia się w parach z balonikiem, który nie mógł być przytrzymywany rękami itp. Wszyscy dziecięcy zawodnicy otrzymali drobne upominki a każda klasa pamiątkowy dyplom.    

   W klasach starszych cztery drużyny złożone z połączonych sił uczniów klas IV, V, i VI- tych, rozgrywały mecze piłki ręcznej dopingowane z sympatią przez publiczność i grupę cheerleaderek. Zwycięzcy rozgrywek uczniowskich mieli możliwość zmierzenia się z drużyną złożoną z rodziców i nauczycieli. Uczniowie zdobywali kolejne punkty dzięki znakomitej woli walki, zwinności i szybkości budząc uznanie w oczach przeciwników oraz widzów. Wszyscy uczestnicy rozgrywek zostali nagrodzeni zdrowymi przekąskami i drobnymi upominkami, a pamiątkowy puchar dołączy do szkolnej kolekcji trofeów sportowych.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli Dzień Otwarty przebiegł w atmosferze radości i zabawy a oryginalne oraz interesujące wydarzenia składające się na program uroczystości pozostaną na długo w pamięci uczestników.              Zdjęcia  

Dziękujemy!

Społeczność PSP nr 3 w Brzesku

Narodowe Święto Niepodległości

 „Mimo, że Polskę wymazano z mapy świata,
Nie wymazano jej z serc Polaków”

Data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po 123 latach niewoli narodowej Polska uzyskała upragnioną niepodległość, którą utraciła w wyniku zagrabiania jej ziem przez Rosję, Prusy i Austrię. Z tej oto okazji 14 listopada uczniowie klasy VI B pod kierunkiem wychowawcy Pani Agnieszki Leś, a także Pani Agnieszki Kraj, Pani Urszuli Krzemień oraz Pani Grażyny Pleśniarskiej - Gwizdała przygotowali  uroczystą akademię, którą zaprezentowali całej społeczności szkolnej. Dzieci słowem i muzyką uczciły pamięć poległych za Ojczyznę. Przypomniały trudną drogę naszego kraju do odzyskania niepodległości, a piękne kostiumy przybliżyły wizerunek polskich żołnierzy.  Tradycyjnie nie zabrakło pieśni patriotycznych „Biały krzyż”, „Warszawianka”, „Białe róże”, „Raduje się serce, raduje się dusza” oraz „Marsz pierwszej Brygady”, które wspólnie z dziećmi przygotowała Pani Iwona Mikołajek. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni przy akompaniamencie Pana Michała Seremaka  wspólnie zaśpiewali „Wojenko, wojenko” oraz „Pierwszą Brygadę”. Sprzęt i nagłośnienie przygotował Pan Marek Małysa. Wspaniała inscenizacja i nastrojowa dekoracja przygotowana przez Panią Dorotę Wojtyś pobudziła uczniów do refleksji nad dziejami naszego kraju, naszej ojczyzny Polski.         Zdjęcia

Więcej artykułów…

  1. Kiedy spełniają się marzenia…

bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.