top
logo

UCZNIOWIE

Projekty edukacyjne

Bajka terapeutyczna II i III

Bajka terapeutyczna o pszczółce poruszająca temat odkrywania własnych talentów i możliwości.

Celem głównym przytoczonej bajki było:

wspieranie w dzieciach poczucia własnych wartości,

budowanie poczucia bycia ważnym,

podnoszenie wiary w siebie.

Dzieci wiedzą, że pszczółka była najlepsza w zbieraniu nektaru, każde zwierzątko, jak i każdy z nas otrzymał coś od losu, coś w czym może czuć się najlepszym.

 *********

 Bajka terapeutyczna pt.”Admiralskie saboty” pomaga dzieciom, które nie wierzą w siebie, często mówią „nie umiem”,  „nie potrafię”.

Nudzą się, nie umieją samodzielnie zorganizować swojego czasu, nie potrafią korzystać z wyobraźni.

Celem głównym tej bajki było pokazanie dzieciom, jak ważna jest wiara we własne możliwości, które są zwykle dużo większe, niż nam się zdaje.

Brzeska Trójka w Ogólnopolskim Finale Międzynarodowego Projektu „Odyseja Umysłu”*!

Brzeska Trójka w Ogólnopolskim Finale Międzynarodowego

Projektu „Odyseja Umysłu”*!

            Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku po raz drugi uczestniczyli w Międzynarodowym Projekcie „Odyseja Umysłu”. Dzieci z klas IV i V: Jagoda Mila, Hanna Osyba, Franciszek Osyba, Kamila Rosa, Julia Wójcik, Kamila Zelek, Maciej Żurek oraz Amelia Dadej, Weronika Kabat, Zuzanna Koczwara, Natalia Legutko, Aleksandra Mruczek, Emilia Sacha, Zuzanna Szczepaniak zakwalifikowały się do ogólnopolskiego finału.

23 marca 2018 r. grupa czternastu uczniów wraz z opiekunami wyjechała na 27. Ogólnopolski Finał „Odysei Umysłu” do Gdyni. Dwie drużyny z PSP nr 3 w Brzesku, prowadzone przez Monikę Kowal – Osybę, Katarzynę Zelek i Krystiana Srokę, znakomicie zaprezentowały się na jednej z sześciu wielkich scen, gdzie podziwiała ich publiczność z całej Polski i oceniało jury. Nasi Odyseusze uzyskali bardzo wysoką punktację, publiczność żywo reagowała na ich występy, byli zaledwie o krok od światowego finału. To, że osiągnęli tak wiele, jest wynikiem ich intensywnej pracy i ogromnego zaangażowania.  Oprócz swojej prezentacji dzieci mogły „podglądnąć” warsztat innych drużyn, które należały do 140 najlepszych w Polsce. Nasi uczniowie podziwiali występ zeszłorocznych Mistrzów Świata, którzy odebrali laur zwycięstwa na wielkim finale w Stanach Zjednoczonych. 

Brzescy Odyseusze oprócz udziału w ogólnopolskim projekcie mieli okazję poznać lepiej Trójmiasto: odwiedzili Sopot, podziwiali gdańską starówkę oraz mieli możliwość złożyć hołd Obrońcom Wybrzeża na Westerplatte. Do Brzeska wrócili szczęśliwi, każdy z poczuciem, że jest Zwycięzcą, bo w Odysei liczy się bardziej droga niż cel. Emocje, które towarzyszą dzieciom podczas przygotowań; wyzwania, których się podejmują; satysfakcja, której doświadczają; przygody, które przeżywają; spotkani niezwykli ludzie, niepowtarzalna atmosfera - sprawiają, że dzieci chętnie biorą udział w projekcie i ich ODYSEJA nie kończy się, tylko trwa dalej…..

Udział w tak prestiżowym, ogólnopolskim konkursie, wyjazd do Gdyni i zrealizowanie całego projektu było możliwe jedynie dzięki pomocy finansowej ze strony Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki, Rady Rodziców z PSP nr 3 w Brzesku oraz Firmy Handlowo Usługowej OKNOLUX SC Lilianna Czerwik & Ireneusz Kuś.  

W imieniu Brzeskich Odyseuszy, ich Rodziców i Trenerów oraz Dyrekcji Szkoły z całego serca dziękujemy.   

Monika Kowal - Osyba i Katarzyna Zelek

               

* Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

 

Galeria

Międzynarodowy projekt edukacyjny Odyseja Umysłu w PSP nr 3 w Brzesku

     Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku po raz drugi wzięli udział w międzynarodowym projekcie Odyseja Umysłu. Pracując od listopada w dwóch siedmioosobowych drużynach, pod okiem trenerów: pani Moniki Kowal-Osyba, pani Katarzyny Zelek oraz pana Krystiana Sroki uczyli się twórczego i kreatywnego myślenia, uświadamiali sobie, że każdy problem to wyzwanie, a nie przeszkoda, a jedno zadanie może mieć wiele dobrych rozwiązań. Wszelkie pomysły poddali konstruktywnej krytyce, w myśl zasady dr Sama Micklusa – twórcy Odysei Umysłu: „Nie ma czegoś takiego jak zły pomysł; zawsze natomiast istnieje pomysł lepszy!”. W efekcie stworzyli jedno wspólne rozwiązanie wybranego przez siebie problemu długoterminowego. Drużyny zdecydowały się na tematy: „Bajdokument – prawie prawda” i „Nieziemska Miejscówka”. Obie grupy opracowały scenariusze przedstawień będących interpretacją problemów, własnoręcznie przygotowały stroje, dekoracje i inne niezwykłe rekwizyty.

     3 marca 2018 drużyny w składzie: Jagoda Mila, Maciej Żurek, Kamila Rosa, Julia Wójcik, Kamila Zelek, Franciszek Osyba, Hanna Osyba oraz Natalia Legutko, Zuzanna Szczepaniak, Weronika Kabat, Amelia Dadej, Zuzanna Koczwara, Aleksandra Mruczek, Emilia Sacha miały okazję zaprezentować efekty swojej wytężonej pracy podczas eliminacji regionalnych, które w tym roku odbyły się dla naszego województwa w Publicznej Szkole Podstawowej
nr 33 im. S. Ligonia w Katowicach.

     Obydwie grupy zostały bardzo wysoko ocenione podczas swoich prezentacji, a także podczas rozwiązywania problemów spontanicznych. Odniosły wielki sukces i po raz drugi zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 24-25.03.2018r w Gdyni. Gratulujemy!

Bajka terapeutyczna I

„Szczęście czyli o tym jak dobrze mieć bliskich”

Jest to opowiadanie o najszczęśliwszych chwilach w życiu. Dzieci opowiadały, że był  to Sylwester, inne, że urodziny a jeszcze inni, że pierwsza jazda konno. Tak naprawdę to największym szczęściem jest mieć kogoś bliskiego.

 „Zielona Złość”

Nie pozbędziemy się złości z naszego życia. Nie możemy również oczekiwać od dzieci że by jej nie okazywały. Najlepiej to nauczyć się z nią radzić. Dzięki bajce „Wielka Zielona Złość”, dzieci poznały bohatera, który dowiaduje się co działo się w jego ciele, podczas ataku złości. Dzięki temu dziecko poznaje mechanizmy funkcjonowania tak silnych emocji i może właściwie identyfikować objawy psychosomatyczne np. ból głowy, wypieki itp.


bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.