top
logo

UCZNIOWIE

Sportowe wieści

Sztafetowe biegi przełajowe -Finał Wojewódzki

SZTAFETA CHŁOPCÓW – 4 MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

W dniu 11.10.2017r  w ramach Igrzysk Dzieci na Lotnisku Miejskim w Nowym Targu został rozegrany Finał Województwa Małopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół podstawowych 10x1000m. W zawodach brało udział 32 najlepszych drużyn z całego województwa małopolskiego.

Poziom współzawodnictwa był bardzo wysoki, rywalizacja ogromna. Wszyscy nasi reprezentanci pobiegli bardzo ambitnie, dając z siebie wszystko i zajmując ostatecznie CZWARTE MIEJSCE.

Skład zespołu: Legutko Wiktor, Bujak Ignacy, Olchawa Jakub, Bukowski Jacek, Mikołajek Kacper, Marecik Kamil, Biliński Mikołaj, Płoński Kamil, Gagatek Szymon, Kubala Marcel, Król Krystian.

Zdjęcia 

Sztafetowe biegi przełajowe - powiat

Dnia 29.09.2017r. na stadionie Piasta Czchów odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe powiatu brzeskiego. Jako pierwsze wystartowały dziewczęta, które po zaciętej i pasjonującej walce uplasowali się na bardzo dobrym trzecim miejscu.

W biegu chłopców od samego początku prowadziła sztafeta z naszej szkoły i z każdym okrążeniem zwiększała przewagę. Pierwszy na metę przybiegł reprezentant naszej szkoły daleko w tyle zostawiając rywali.

Chłopcy zajmując pierwsze miejsce wywalczyli awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w Nowym Targu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy podobnych wyników w przyszłości.

Reprezentacja dziewcząt: Brach Eryka, Waśniowska Julia, Zachara Maja, Chrabąszcz Julia, Amelia Sowa, Szczepaniak Zuzanna, Stypka Oliwia, Styrna Aleksandra, Wójcik Urszula, Czapkowicz Agnieszka, Woda Gabriela, Legutko Natalia.

Reprezentacja chłopców: Marecik Kamil, Kubala Marcel, Bujak Ignacy, Płoński Kamil, Mikołajek Kacper, Legutko Wiktor, Biliński Mikołaj, Bukowski Jacek, Gagatek Szymon, Król Krystian, Olchawa Jakub.

Zdjęcia

Finał wojewódzkich biegów przełajowych

PSP 3 BRZESKO MISTRZEM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO !!!

Po zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu reprezentacja chłopców przystąpiła do rywalizacji o trofea wojewódzkie w drużynowych biegach przełajowych. Zawody odbyły się 17 maja 2017r. na lotnisku miejskim w Nowym Targu. Zespół składał się z chłopców klas III     i IV oraz V i VI . Zawodnicy mieli do pokonania trasę przełajową na dystansie 1000m. Drużyna lekkoatletów z wywalczyła po raz pierwszy w historii naszej szkoły tytuł  MISTRZA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO.

Na sukces zespołu zapracowali zawodnicy: Hajdo Jakub, Korcyl Kamil, Król Krystian, Leś Kacper, Łoboda Jakub, Mikołajek Kacper, Olchawa Jakub, Płoński Kamil, Pośladek Łukasz, Put Paweł, Smaluch Adrian, Zasadni Jacek.

Wśród 97 startujących zawodników w kategorii klas V i VI  najlepiej z reprezentantów SP 3 Brzesko wypadł Łukasz Pośladek zajmując 4 miejsce. Więcej wyników znajduje się na stronie mszs.krakow.pl

Jest to nasz największy sukces w Drużynowych Biegach Przełajowych w kategorii chłopców. Chciałabym bardzo podziękować całej drużynie za zaangażowanie i wolę walki oraz ciężką pracę dzięki, której udało się nam znaleźć na najwyższym podium w MAŁOPOLSCE.

Zdjęcia 

Piłkarskie zawody międzyszkolne.

9 maja 2017 r  na boisku orlika przy Brzeskim Ośrodku Sportu i Rekreacji  rozegrano międzyszkolne zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej. Poniżej wyniki i klasyfikacja. 


Szkoły Podstawowe:
SP Jasień – SP Poręba Spytkowska  2:0
SP 2 Brzesko – SP 2 Jadowniki  8:0
SP 3 Brzesko – SP Poręba Spytkowska  8:0
SP Jasień – SP 2 Jadowniki  2:1
SP 2 Jadowniki – SP 3 Brzesko  0:8
SP 2 Brzesko – SP Poręba Spytkowska   9:0
SP 3 Brzesko – SP Jasień  3:1
SP Jasień – SP 2 Brzesko  2:5
SP Poręba Spytkowska – SP 2 Jadowniki  0:0 p.k. 2:3
SP 2 Brzesko – SP 3 Brzesko  2:3

1. SP 3 Brzesko   12 pkt – awans do etapu powiatowego.
2. SP 2 Brzesko    9 pkt
3. SP Jasień          6 pkt
4. SP Jadowniki   1 pkt
5. SP Poręba Sp.  1pkt

Czórbój lekkoatletyczny

5.05.2017 r Stadion Okocimskiego Klubu Sportowego

Dziewczyny:
1. SP 3 Brzesko – awans do powiatu, 2. SP Okocim, 3. SP Mokrzyska
indywidualnie najlepsza zawodniczka: Julia Roman – SP Okocim
Chłopcy:
1. SP 3 Brzesko – awans do powiatu, 2. SP Mokrzyska, 3. SP Okocim
indywidualnie najlepszy zawodnik – Kacper Ciuruś- SP Okocim

Drużynowe Biegi Przełajowe

MISTRZOSTWO GMINY W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W piątek, 31 marca 2017r., na stadionie Okocimskiego Klubu Sportowego uczniowie naszej szkoły rywalizowali w drużynowych biegach przełajowych.  Zawody odbywały się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2016/2017. W kategorii szkół podstawowych zespół składał się z 6 uczniów/uczennic z rocznika 2006 i 2007 oraz 6 uczniów/uczennic z rocznika 2004-2005. Jako pierwsza na linii startu pojawiła się grupa młodsza, potem rywalizowała grupa starsza.  Dziewczęta miały do pokonania dystans 800 m, chłopcy natomiast 1000 m. Ostateczny wynik był sumą  miejsc uzyskanych przez  grupę starszą i młodszą. Do zawodów powiatowych awansowały dziewczęta i chłopcy naszej szkoły.

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta:
1.PSP 3 Brzesko – 111 pkt (Sowa Amelia, Legutko Natalia, Witkowska Oliwia, Stypka Oliwia, Sambor Klaudia, Brach Oliwia, Brach Eryka, Waśniowska Julia, Hudy Julia, Kowalczyk Olga, Kraj Maria)

2.PSP 2 Brzesko - 145 pkt, 3.PSP Poręba Spytkowska – 161 pkt, 4.PSP 1 Jadowniki – niepełna drużyna, 5.PSP Okocim – niepełna drużyna

 Chłopcy:

1. PSP 3 Brzesko – 160 pkt (Pośladek Łukasz, Put Paweł, Leś Kacper, Smaluch Adrian, Łoboda Jakub, Okas Oliwier, Płoński Kamil, Olchawa Jakub, Hajdo Jakub, Mikołajek Kacper, Mgłosiek Nikodem, Korcyl Kamil, Sowa Kacper, Król Krystian)

2. PSP 2 Brzesko – 149 pkt, 3. PSP Poręba Sp. – 176 pkt, 4. PSP Okocim – niepełna drużyna, 5. PSP 1 Jadowniki – niepełna drużyna

Serdecznie gratulujemy i życzymy podobnych wyników w zawodach powiatowych.

Mini Siatkówka Chłopców

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce chłopców – 07.03.2017r. Publiczna Szkoła w Okocimiu.
Nasza reprezentacja grała w składzie : Okas Oliwier, Smaluch Adrian, Łoboda Jakub, Garbień Franciszek, Babicz Bartosz, Klimek Kacper, Leś Kacper, Górnisiewicz Tymoteusz, Kubala Karol, Poliszak Dawid

Wyniki:

PSP 2 Brzesko – PSP Okocim    2:0     (25:16, 25:11)
PSP 3 Brzesko – PSP Jasień      2:0    (25:13, 25:18)
PSP 2 Brzesko – PSP Jasień      2:0    (25:14, 25:15)
PSP 3 Brzesko – PSP Okocim     1:2    (15:25, 31:29, 14:16)
PSP 3 Brzesko – PSP 2 Brzesko  0:2   ( 15:25, 19:25)
PSP Jasień – PSP Okocim          1:2   (16:25, 27:25, 11:15

Klasyfikacja końcowa :

1 miejsce PSP 2 Brzesko – awans do powiatu,  2 miesce PSP Okocim,  3 miejsce  PSP 3 Brzesko, 4 miejsce PSP Jasień

 

Tenis stołowy indywidualny i drużynowy

ZAWODY GMINNE (21 lutego 2017 r) w Gimnazjum Publicznym w Jadownikach

Rewelacyjnie zaprezentowali się nasi uczniowie zdobywając  cztery medale.

I miejsce  zdobył Nowak Dawid, II miejsce - Marecik Kamil,   IV miejsce - Anna Kochańska VII miejsce  - Oliwia Brach.

W konkurencji drużynowej chłopcy w składzie : Nowak Dawid, Marecik Kamil, Okas Oliwier zwyciężyli w rywalizacji na szczeblu gminy i  zdobyli złoty medal, natomiast dziewczęta w składzie : Anna Kochańska i Oliwia Brach zdobyły brązowy medal.

ZAWODY POWIATOWE w  Szkole Podstawowej w Sufczynie  

28 lutego 2017 r zawody indywidualne.

Klasyfikacja końcowa : Kamil Marecik - 12 miejsce, Dawid Nowak - 15 miejsce, Anna Kochańska - 28 miejsce.

2 marca 2017 r odbyły się  zawody drużynowe .

Klasyfikacja końcowa : 4 miejsce debel chłopców w składzie: Dawid Nowak, Kamil Marecik, Oliwier Okas,  7 miejsce debel dziewczyn w składzie: Anna Kochańska i Oliwia Brach.  

Zdjęcia

Gratulujemy sukcesów !!!

 

Mini Koszykówka 2017

Mini koszykówka - Chłopcy 14.02.2017 . Zawody odbyły się w  PSP nr3 w Brzesku

I półfinał : PSP 2 Brzesko – PSP Szczepanów 10:0
II półfinał: PSP 3 Brzesko – PSP Jasień 8:0

o miejsca III-IV: PSP Jasień – PSP Szczepanów 3:3 pd. 5:3
o miejsca I-II: PSP nr 2 Brzesko – PSP nr 3 Brzesko 3:3 pd. 5:3

1. PSP 2 Brzesko – awans do etapu powiatowego, 2. PSP 3 Brzesko , 3. PSP Jasień,
4. PSP Szczepanów, 5.PSP Mokrzyska, 5.PSP Okocim, 7.PSP Okocim

 

Mini koszykówka -  dziewczęta 15.02.2017r Zawody odbyły się w PSP nr3 w Brzesku

I półfinał: PSP 2 Brzesko – PSP Jasień  2:2 pd. 4:2
II półfinał: PSP 3 Brzesko – PSP Okocim  2:4

o miejsca III-IV: PSP 3 Brzesko – PSP Jasień 2:4
o miejsca I-II: PSP 2 Brzesko – PSP Okocim 2:4

1. PSP Okocim – awans do etapu powiatowego, 2.PSP 2 Brzesko, 3.PSP Jasień, 4.PSP 3 Brzesko, 5. PSP Poręba Spytkowska,5. PSP Mokrzyska, 7.PSP 1 Jadowniki 

Skład reprezentacji dziewcząt : Kusiak Joanna, Widło Julia, Brach Oliwia, Jaroszek Katarzyna,Hudy Julia, Hudy Oliwia, Hudy Nadia, Kowalczyk Ola, Szkodny Anna, Górka Oliwia, Łanocha Wiktoria, Machowska Karolina, Batko Katarzyna, Waśniowska Julia.

Zawody powiatowe w pływaniu drużynowym

5 grudnia 2016 r odbyły się na krytej pływalni w Brzesku zawody powiatowe w pływaniu drużynowym.  Nasza szkoła zdobyła dwa medale. Dziewczęta medal złoty, chłopcy medal srebrny.

„Złota drużyna” w składzie : Żak Emilia, Dadej Amelia, Dyba Klaudia, Chmielarz Maja, Brach Oliwia, Kuzak Emilia, Styrna Aleksandra, Brach Eryka.

„Srebrna drużyna” w składzie : Olchawa Jakub, Sacha Bartosz, Wołek Filip, Śliwiński Szymon, Garbień Franciszek, Babicz Bartosz, Klimas Aleksander, Piłkowski Jan.

Zdjęcia

3 marca 2017 r odbyły się Wojewódzkie Zawody w Pływaniu Drużynowym.

Szkoła wystawia 8 zawodników . Sztafeta 8x25 m styl dowolny : 4 osoby z rocznika 2006-2007, oraz 4 osoby z rocznika 2005-2004. Dodatkowo każdy zawodnik płynie indywidualnie w stylach : grzbietowym, klasycznym, dowolnym,motylkowym.

Uzyskane wyniki (czas) indywidualnie i w sztafecie zostają przeliczone na punkty - które decydują o wyniku końcowym.
Drużyna dziewcząt uplasowała się na 7 miejscu, natomiast chłopcy na 13 miejscu.

 

 

Badminton drużynowy - zawody gminne

W dniu 15.11.2016 r. na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieniu rozegrane zostały Gminne Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt i Chłopców.

Drużyna chłopców w składzie : Oliwier Okas, Kacper Klimek oraz Ignacy Bujak  zajęli 2 miejsce, a dziewczęta: Oliwia Brach, Anna Szkodny oraz Maja Chmielarz uplasowały się na 1 miejscu, zapewniając sobie awans do zawodów powiatowych, gdzie zajęły 4 miejsce.

 Gratulujemy sukcesów i sportowej postawy!!!


bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.