Wiadomości szkolne

Mikołajki

6 grudnia w progi naszej szkoły zawitał zgodnie z tradycją św. Mikołaj. Wraz z dwiema Śnieżynkami odwiedził wszystkie klasy i obdarował uczniów słodkimi upominkami.

Tego dnia wszystkim dopisywał humor i świąteczny nastrój.  Ponadto, jak co roku, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 6 grudnia był dniem „czerwonym”, toteż ta barwa ubrań dominowała dziś na szkolnych korytarzach i w salach lekcyjnych.

Nie zabrakło również świątecznych elementów stroju Mikołaja – czapek, pelerynek, a nawet uszu i nosów renifera.

Andrzejki 2018

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze.

Przez dwa popołudnia, 26 i 28 listopada, w naszej szkole panowała magiczna atmosfera, w którą wprowadził nas jeden z ulubionych obyczajów naszych uczniów – andrzejki.

W czasie gdy rodzice uczestniczyli w zebraniach, ich pociechy brały udział w zabawie tanecznej oraz wróżyły sobie przyszłość przy specjalnie przygotowanych stanowiskach. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie ulubionego koloru.

Jak co roku największa kolejka ustawiła do kramiku z loterią fantową oraz do kącika słodkości, gdzie można było kupić wspaniałe wypieki przygotowane przez nauczycieli oraz rodziców. Dochód uzyskany ze sprzedaży losów oraz ciast został w tym roku przeznaczony na pomoc naszej uczennicy – Oliwce.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wspomogli szkolny kiermasz charytatywny. Dzięki Państwa zaangażowaniu i ofiarności udało się nam zebrać dużą kwotę – 16 628, 69 zł. , która zostanie przekazana na konto Stowarzyszenia „Zielone Serduszko”.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień 2018

21 listopada tradycyjnie obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić, jak ważne jest okazywanie sobie nawzajem szacunku, serdeczności i mówienie miłych słów.

Tego dnia w szkole było żółto i radośnie.  Zaraz przed pierwszą lekcją, przy wejściu do szkoły, na nauczycieli, rodziców i uczniów czekali harcerze, którzy obdarowywali wchodzących słodkim upominkiem, zdrową przekąską i dobrym słowem. W tym dniu działała również poczta harcerska, która zbierała kartki z pozdrowieniami i przekazywała adresatom.  Uczniowie włączyli się także do wspaniałej akcji – napisali kartki z serdecznymi pozdrowieniami dla Oliwki. Wiele z tych pocztówek dzieci wykonały własnoręcznie. Wyglądały one naprawdę pięknie! Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za przygotowanie kartek. Na pewno sprawią one adresatce wiele radości.  Zdjęcia

Dzień Życzliwości i Pozdrowień - oddział przyszpitalny

We środę 21.11 obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Także na oddziale dziecięcym nauczyciele przygotowali na ten dzień kilka atrakcji. Korytarze ustrojono na żółto, rozdawano uśmiechnięte buźki, a  dzieci zostały obdarowane kartkami z życzeniami. Serdecznie dziękuję klasom 1c, 2a, 3a, 4a, 4c, 4d oraz 5d za współpracę w wykonywaniu kartek. Uczniowie spędzający ten dzień  na oddziale bardzo ucieszyli się z dostarczenia takiej poczty i serdecznie pozdrawiają nadawców karteczek. I chociaż Dzień Życzliwości już dobiegł końca, to dbajmy o to, aby atmosfera pełna życzliwości trwała przez cały rok, bo przecież „życzliwości nigdy za wiele".

Zbiórka krwi i rejestracja dawców szpiku – podsumowanie.

Akcja krwiodawstwa, która odbyła się w szkole 18.11.2018r przyciągnęła bardzo dużo chętnych. Zarejestrowanych było około 130 osób;  94 oddały krew (w sumie prawie 42 litry!) a 9 zostało wprowadzonych do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia - bez Was nie udało by się tego zrobić! Jesteście świetni! Dziękuję też wszystkim, którzy przyszli i wytrwali w tej długiej kolejce - nie ważne czy udało się oddać krew czy nie - liczy się chęć i poświęcenie swojego wolnego czasu dla dobra innych.

Podziękowania i  podziw dla ekipy z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Krakowa za działanie do samego końca. Zostali z nami prawie do godziny 19, mimo iż koniec zbiórki przewidziany był na 16. Pozdrowienia dla ekipy Charytatywnego Maratonu Zumby & Fitnessu, którzy w tym samym dniu w naszej szkole działali na rzecz Oliwki i Łukasza - zebrali prawie 20 tyś zł! Gratulujemy!