Wiadomości szkolne

Dzień Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Zapraszamy od obejrzenia filmowej relacji i zdjęć z tego wydarzenia.

Reportaż  : YouTube

Zbiórka darów dla Schroniska dla Zwierząt

W październiku, jak co roku, odbyła się w naszej szkole zbiórka darów dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Borku. Uczniowie przynosili karmę dla psów i kotów, koce, smycze, miski, przysmaki i wiele innych rzeczy, które mogą przydać się zwierzakowi. Następnie kilkoro uczniów z klasy 4c i 6a pod opieką swoich wychowawczyń (organizatorek zbiórki) zawiozło dary do schroniska. Opiekunki zwierząt bardzo się ucieszyły z przywiezionych darów i zaproponowały spacer z kilkoma swoimi podopiecznymi. Pieski były bardzo zadowolone  z niespodziewanego spaceru, były grzeczne i ładnie chodziły na smyczy.

Na wiosnę zostanie zorganizowana w szkole kolejna zbiórka na rzecz bezdomnych psów  i kotów

Akcja BohaterON. Włącz historię

We wrześniu społeczność naszej szkoły włączyła się w ogólnopolską akcję BohaterON. Włącz historię.

Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek.

W ramach akcji każdy z uczniów i nauczycieli mógł napisać kilka słów do żyjących powstańców.  Powstanie warszawskie było wydarzeniem kluczowym w dziejach naszego kraju. Uosabiało fundamentalne wartości, takie jak patriotyzm, wolność i determinacja.  Dzięki akcji BohaterON mogliśmy okazać podziw i szacunek jego uczestnikom. Każdy z nich zasługuje na naszą pamięć i wdzięczność.

Koordynatorkami akcji w naszej szkole były nauczycielki historii - pani Grażyna Pleśniarska – Gwizdała i pani Barbara Maria Górczewska.

Na zdjęciach uczniowie klasy 5 c, 7 a i 7 b z napisami przez siebie kartkami dla powstańców.

Sprzątanie świata

Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję „Sprzątania świata", która jest dla uczniów ciekawą, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety

W dniu 14 września uczniowie klas 1 -7 oraz oddziałów przedszkolnych z zaangażowaniem oczyszczali najbliższą okolicę z odpadów. Pełni entuzjazmu, wyposażeni w rękawiczki i plastikowe worki, przemierzali pobliskie ulice zaśmiecone przez przechodniów.

Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne zaowocują w przyszłości dobrymi nawykami.

Piknik ekologiczny

W dniu 16.09.2017r. uczniowie  klasy Ve  PSP nr3 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku , uczestniczyli w pikniku ekologicznym mającym na celu promowanie ochrony powietrza, organizowanym przez  Urząd Miejski w Brzesku.

Podczas prowadzonych warsztatów uczniowie mieli możliwość poznać urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii, uczniowie czynnie uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez przedstawicieli AGH, wykazali się dużą wiedzą z zakresu ochrony środowiska.