Wiadomości szkolne

Lekcja biblioteczna w SP ZOZ w Brzesku

Lekcja Biblioteczna – oddział filialny w SP ZOZ w Brzesku

Witam wszystkich w Nowym Roku. Po przerwie świątecznej wszyscy wróciliśmy do wytężonej pracy. Oprócz prowadzonych zajęć lekcyjnych kontynuujemy współpracę z RCKB w Brzesku, którego pracownik pani Bernadeta Klimek organizuje u nas lekcje biblioteczne. Tym razem tematem zajęć były zwierzęta oraz to, w jaki sposób przeżywają zimę. Po przeczytaniu opowiadania „Przywitaj się ze śnieżnymi zwierzątkami!” Ianaa Whybrow`a i  Eda Eaves`a rozmawialiśmy o tym, jak ludzie mogą pomagać zwierzętom przetrwać zimę.

Na zakończenie wykonywaliśmy prace plastyczne o tematyce zimowej, które później ozdobiły tablicę na szpitalnym korytarzu.

Przy tej okazji chciałabym w Nowym Roku życzyć wszystkim zdrowia, a także wszelkiej pomyślności i sukcesów w nauce. Jeśli jednak ktoś z Was zostanie pacjentem naszego szpitala to zapraszamy serdecznie na zajęcia. Oprócz prowadzonych lekcji, dokładamy starań aby czas spędzony na oddziale upłynął w miłej atmosferze, w czym pomagają nam pracownicy RCKB w Brzesku.

Zbiórka żywności dla potrzebujących

W grudniu, w ramach szkolnego wolontariatu, klasy 4c i 6a zorganizowały zbiórkę żywności, środków higienicznych i chemicznych.

Zebrane dary przeznaczono dla jednej z potrzebujących rodzin z terenu Brzeska oraz dla podopiecznych brzeskiego Caritas.

Wspaniały gość na Oddziale Dziecięcym w Brzesku

Wspaniały gość na Oddziale Dziecięcym w SP ZOZ w Brzesku.

Szósty grudnia to dzień wyjątkowy dla wszystkich dzieci, na który czekają z niecierpliwością. W tym dniu odwiedza je Święty Mikołaj przynosząc wymarzone prezenty. Pacjenci Oddziału Dziecięcego również mieli okazję spotkać się z Mikołajem. Jeśli chcecie obejrzeć jak wyglądała jego wizyta w szpitalu, zapraszamy do kliknięcia w poniższy link:

Dzień Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Zapraszamy od obejrzenia filmowej relacji i zdjęć z tego wydarzenia.

Reportaż  : YouTube

Zbiórka darów dla Schroniska dla Zwierząt

W październiku, jak co roku, odbyła się w naszej szkole zbiórka darów dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Borku. Uczniowie przynosili karmę dla psów i kotów, koce, smycze, miski, przysmaki i wiele innych rzeczy, które mogą przydać się zwierzakowi. Następnie kilkoro uczniów z klasy 4c i 6a pod opieką swoich wychowawczyń (organizatorek zbiórki) zawiozło dary do schroniska. Opiekunki zwierząt bardzo się ucieszyły z przywiezionych darów i zaproponowały spacer z kilkoma swoimi podopiecznymi. Pieski były bardzo zadowolone  z niespodziewanego spaceru, były grzeczne i ładnie chodziły na smyczy.

Na wiosnę zostanie zorganizowana w szkole kolejna zbiórka na rzecz bezdomnych psów  i kotów