Wiadomości szkolne

Akcja BohaterON. Włącz historię

We wrześniu społeczność naszej szkoły włączyła się w ogólnopolską akcję BohaterON. Włącz historię.

Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek.

W ramach akcji każdy z uczniów i nauczycieli mógł napisać kilka słów do żyjących powstańców.  Powstanie warszawskie było wydarzeniem kluczowym w dziejach naszego kraju. Uosabiało fundamentalne wartości, takie jak patriotyzm, wolność i determinacja.  Dzięki akcji BohaterON mogliśmy okazać podziw i szacunek jego uczestnikom. Każdy z nich zasługuje na naszą pamięć i wdzięczność.

Koordynatorkami akcji w naszej szkole były nauczycielki historii - pani Grażyna Pleśniarska – Gwizdała i pani Barbara Maria Górczewska.

Na zdjęciach uczniowie klasy 5 c, 7 a i 7 b z napisami przez siebie kartkami dla powstańców.

Sprzątanie świata

Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję „Sprzątania świata", która jest dla uczniów ciekawą, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety

W dniu 14 września uczniowie klas 1 -7 oraz oddziałów przedszkolnych z zaangażowaniem oczyszczali najbliższą okolicę z odpadów. Pełni entuzjazmu, wyposażeni w rękawiczki i plastikowe worki, przemierzali pobliskie ulice zaśmiecone przez przechodniów.

Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne zaowocują w przyszłości dobrymi nawykami.

Piknik ekologiczny

W dniu 16.09.2017r. uczniowie  klasy Ve  PSP nr3 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku , uczestniczyli w pikniku ekologicznym mającym na celu promowanie ochrony powietrza, organizowanym przez  Urząd Miejski w Brzesku.

Podczas prowadzonych warsztatów uczniowie mieli możliwość poznać urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii, uczniowie czynnie uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez przedstawicieli AGH, wykazali się dużą wiedzą z zakresu ochrony środowiska.

Lekcja biblioteczna w oddziale przyszpitalnym

W dniu 13.09.2017 r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym lekcja biblioteczna prowadzona przez pracownika RCKB w Brzesku panią Bernadetę Klimek.

Zajęcia rozpoczęły się od zaznajomienia uczniów ze specyfiką pracy biblioteki oraz prezentacją książek, które między innymi są dostępne w placówce. Bohaterem tych zajęć był Jan Brzechwa. Przeczytaliśmy mnóstwo wierszy m.in. „Dzik”, „Miś” czy „Kangur”. Dzieliliśmy się wspomnieniami i doświadczeniami związanymi z poszczególnymi zwierzętami. Następnie wykonaliśmy pracę plastyczną, w której znaleźli się bohaterowie wierszy.

Zajęcia płynęły tak szybko, że nawet nie zauważyliśmy kiedy nadszedł taki czas, w którym musieliśmy pożegnać panią Bernadetę. Obiecała jednak wrócić z kolejnymi ciekawymi propozycjami zajęć na co czekamy z niecierpliwością.

Inauguracja na Oddziale Dziecięcym w SP ZOZ w Brzesku

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 już za nami. Nadszedł czas na kolejny rok wytężonej pracy, osiągania sukcesów i zdobywania dalszej wiedzy na temat otaczającego nas świata. Równocześnie ze szkołą zaczynamy pracę na Oddziale Dziecięcym w SP ZOZ w Brzesku. Są tam organizowane zajęcia dla wszystkich uczniów szkół podstawowych, którzy w wyniku różnych sytuacji losowych znaleźli się w szpitalu.

Naszym priorytetem jest niedopuszczanie do sytuacji, w której nasi pacjenci będą mieli zaległości w nauce. Ponadto organizujemy lekcje biblioteczne, wypożyczamy książki, prowadzimy dodatkowe zajęcia plastyczne, imprezy okolicznościowe, występy; na prośbę rodziców przygotowujemy do różnych konkursów tematycznych.

Dostęp do naszych lekcji nie jest niczym ograniczony, udział w nich może wziąć każdy – nawet jeśli nie jest jeszcze/już uczniem szkoły podstawowej. Warto zaznaczyć, że nasza sala jest wyposażona w różnorodne pomoce dydaktyczne, np. mapy, plansze, gry i zabawki logiczne.

W nowo rozpoczętym roku szkolnym życzymy wszystkim wytrwałości, uśmiechu i pogody ducha na co dzień. Jednak nade wszystko dużo zdrowia, abyśmy nie musieli się spotykać na oddziale szpitalnym. Lecz kiedy już taka sytuacja zaistnieje, to z całego serca zapraszamy do naszej placówki przy Oddziale Dziecięcym .