top
logo

UCZNIOWIE

Wiadomości szkolne

VII FESTIWAL SZTUK I SPORTÓW WALKI

11 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbył się VII Festiwal Sztuk i Sportów Walki zorganizowany przez sekcję Aikido Aikibudo działającą przy Uczniowskim Klubie Sportowym „Trójeczka” z inicjatywy pana Pawła Sitarza. Impreza miała na celu przybliżenie specyfiki poszczególnych sztuk walki, ich popularyzację wśród dzieci i młodzieży, wskazanie ich pozytywnego wpływu na osobowość oraz sprawność fizyczną ćwiczących.
W tym roku w festiwalu wzięły udział trzy zespoły. Na początku mogliśmy podziwiać dzieci i młodzież z sekcji Aikido Aikikai z Bochni, trenujące pod kierunkiem pani Kingi Norek, stopień mistrzowski drugi Dan. Następnie na macie pojawili się gospodarze imprezy – sekcja Aikido Aikibudo i Goshin Jutsu z Brzeska kierowana przez pana Pawła Sitarza (pierwszy Dan Aikijitsu). Mistrzowie i młodzi adepci sztuk walki zaprezentowali różnego rodzaju ćwiczenia zwinnościowe, efektowne uderzenia i kopnięcia, techniki samoobrony oraz różne sposoby amortyzacji upadku. Na imprezie nie mogło również zabraknąć stałego gościa festiwalu – shihana Czesława Poczykowskiego (ósmy Dan) - lidera Stowarzyszenia Systema Sambo Nowy Sącz. Wspaniały i zapierający dech w piersiach pokaz tej grupy, wzbogacony o elementy akrobatyki, wzbudził wiele emocji wśród widzów.
Po raz kolejny festiwal, przebiegający pod hasłem „Być silnym, znaczy być użytecznym”, udowodnił, że sztuki walki nie muszą się kojarzyć wyłącznie z przemocą i agresją. Opanowanie często skomplikowanych techniki walki wymaga wiele wysiłku i cierpliwości, a te z kolei kształtują charakter, uczą samodyscypliny, wpływają na zręczność i sprawność fizyczną sportowca. Zdjęcia 

Promocja książki „Święty Jakub opowiada dzieciom”

W środę 30 maja 2018 r. w Auli Chrystusa Króla przy Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Jakuba w Brzesku odbyło się uroczyste spotkanie promocyjne książki „Święty Jakub opowiada dzieciom”.
Opowiadania, które znalazły się w tej książce spisał Ks. Prałat Franciszek Kostrzewa, a ilustracje wykonali uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem Doroty Wojtyś. Młodzi ilustratorzy, których prace wzbogaciły szatę graficzną książki to: Tomasz Gorzelak i Rebeka Sowa z kl. 7b, Wiktoria Rudnicka, Oliwia Stypka, Faustyna Holik i Julia Waśniowska z kl. 6a, Katarzyna Batko i Beata Guzik z kl. 7a, Lilla Mikulińska i Oliwia Witkowska z kl. 5a, Jacek Bukowski i Klaudia Sambor z kl. 6c oraz Karolina Hebda z kl. 6b i Kamila Zelek z kl. 5b. Książkę wydała Brzeska Oficyna Wydawnicza.
W spotkaniu wzięli udział: ks. Proboszcz Józef Drabik, Dyrektor Szkoły Katolickiej Halina Podolańska-Nabożny, Dyrektor PSP nr 3 w Brzesku Dorota Wójcik oraz wybrani uczniowie szkół wraz z nauczycielami. Po przedstawieniu książki przez Ks. Prałata, poproszono Ks. Proboszcza oraz obie Panie Dyrektor o przeczytanie wybranego fragmentu opowiadania. Całą uroczystość uświetnił także śpiew Scholi dziecięcej pod kierunkiem Barbary Zelek i Michała Seremaka.
Serdecznie gratulujemy Ks. Franciszkowi wydania książki skierowanej do młodych czytelników, a naszym uczniom wyróżnienia, jakim było umieszczenie ich prac w tej książce.

,,Kierunek Wrocław”

W czwartek 24 maja o godzinie 600 klasy 6c i 6b spotkały się obok Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku. W wyśmienitych humorach pojechaliśmy na naszą upragnioną, dwudniową wycieczkę. Z niewielkimi postojami po drodze „cali i zdrowi” dojechaliśmy do Wrocławia.
Pierwszym punktem był spacer po Starym Mieście z naszym przewodnikiem, panem Marcinem. Odwiedziliśmy wtedy dużo ciekawych miejsc, jak katedra pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, przepiękny wrocławski rynek oraz ogromną Panoramę Racławicką. Potem pojechaliśmy do jedynego w Polsce muzeum wody - Hydropolis. Pokazano tam makietę pierwszej łodzi podwodnej. Po długim i ciekawym zwiedzaniu zameldowaliśmy się w hotelu ,,Wratislavia”. Rozpakowaliśmy się i poszliśmy na wieczorny spacer do rynku. W nocy pomimo zmęczenia większość z nas w ogóle nie spała, co miało swoje skutki następnego dnia. Rano zjedliśmy pyszne śniadanie i wyruszyliśmy w dalszą podróż.
Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od obejrzenia panoramy Wrocławia z najwyższego punktu zwanego Sky Tower, a mieszczącego się na 49. piętrze. Z tego miejsca bardzo dobrze widać oplatającą Wrocław rzekę Odrę, najstarszą część miasta, czyli Ostrów Tumski i wyróżniający się kolorem żółto - pomarańczowym - Dworzec Kolejowy. Następnie pojechaliśmy do Ogrodu Japońskiego. Przewodnik opowiedział nam, jak powstawał i jakie były przyczyny jego utworzenia. Odwiedziliśmy znajdujące się nieopodal ZOO, Afrykarium - miejsce z duża ilością ciekawych zwierząt. Pomaszerowaliśmy również w okolicę fontanny, gdzie o każdej równej godzinie odbywał się pokaz wodny połączony z efektami dźwiękowymi.
Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji związanych z historią tego pięknego miasta. Wspólne zabawy z koleżankami i kolegami na długo pozostaną w naszej pamięci.
Aleksandra Krokosz,  Klaudia Sambor

DZIEŃ DZIECKA – PUNKT FILIALNY W SP ZOZ BRZESKO

01.06. to Międzynarodowy Dzień Dziecka. Niestety nie zawsze można świętować ten dzień w domu, w gronie rodzinnym. Dlatego też, personel i nauczyciele oddziału dziecięcego przygotowali różne atrakcje dla najmłodszych pacjentów, aby i na ich twarzach mógł zagościć uśmiech.
W tym dniu na naszym oddziale gościliśmy bajkowe postacie – misia, małpkę, krokodyla i księżniczki. Dzieci zostały obdarowane kolorowymi balonikami z helem, które ufundowała pani Izabela Trzaska, za co serdecznie dziękujemy! Poza tym, była możliwość wykonania sobie zdjęć z naszymi przebierańcami lub samodzielnie wskoczyć w różne stroje przygotowane w fotobudce.
Kolejną atrakcją była gra inspirowanej popularnym kołem fortuny, w której udział brali pacjenci wraz ze swoimi rodzicami. Rozwiązywaliśmy ciekawe zagadki, a dla wszystkich dzieci zostały przygotowane małe upominki oraz słodki poczęstunek. Na koniec, chętni próbowali swoich sił w puszczaniu baniek na świeżym powietrzu, a inni pacjenci którzy nie mogli nam towarzyszyć podziwiali ten widok ze swoich pokoi.
Przygotowanie tych atrakcji nie byłoby możliwe bez zaangażowania personelu oddziału dziecięcego oraz studentów, którzy aktualnie realizują praktyki zawodowe w szpitalu. Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach i życzymy dzieciom wszystkiego najlepszego i przede wszystkim zdrowia.

EuroWeek

W dniach 11 – 15 kwietnia 2018 r. pięć klas z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku uczestniczyło w projekcie szkoleniowym EuroWeek w miejscowości Długople Zdrój.

Program EuroWeek – Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Skierowany do młodzieży pozwala rozwinąć cenne umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole. Zajęcia prowadzone są przez szkoleniowców Fundacji EuroWeek z różnych stron świata w atrakcyjnej dla młodzieży formie: interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Niewątpliwą zaletą projektu jest także możliwość doskonalenia znajomości języka angielskiego, bowiem podczas zajęć używa się tylko tego języka..

Nasi uczniowie w czasie pięciodniowego pobytu w Długopolu Zdrój mieli możliwość spotkania fascynujących ludzi pochodzących m.in. z Etiopii, Gruzji, Ukrainy, Indii i Tajlandii, poznania ich kultury, tradycji i obyczajów.

Poniżej przedstawiamy relację z tegorocznego turnusu..  ZDJĘCIA 

DZIEŃ 1.

Punktualnie o godzinie 8.00 78 uczestników wycieczki wraz z opiekunami wyruszyło w daleką drogę do Kotliny Kłodzkiej. Kilkugodzinna podróż została urozmaicona zwiedzaniem imponującego,  baśniowego zamku w Mosznej. Przewodnik zapoznał uczniów z historią tego niezwykłego obiektu, przedstawił losy jego dawnych mieszkańców, ubarwiając swą opowieść legendami związanymi z tym miejscem. Następnie przyszedł czas na chwilę wytchnienia w przypałacowym parku, gdzie można było delektować się pięknym krajobrazem i bajeczną architekturą zabytku. Nie zabrakło również pierwszych zabaw integracyjnych na łonie przyrody. Około godziny 16 wszyscy uczestnicy wycieczki zmęczeni podróżą, ale bardzo podekscytowani przybyli do Ośrodka Wypoczynkowego „Aleksander” w Długopolu Zdrój. Po zjedzeniu pysznej obiadokolacji uczniowie udali się na pierwsze spotkanie z wolontariuszami z Fundacji Euroweek, którzy przeprowadzili zajęcia zapoznawcze i warsztaty integracyjne. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka.

DZIEŃ 2.

Po śniadaniu wolontariusze zaprosili wszystkich na poranne zabawy ruchowe przy muzyce z różnych stron świata. Następnie odbył się cykl warsztatów i zajęć: „Secret friend”, „Create a superhero”, „Create a band” i „New people”, w czasie których uczniowie mogli wykazać się kreatywnością i umiejętnością współpracy w grupie. Po południu wszyscy uczestnicy EuroWeeku w towarzystwie wolontariuszy wybrali się na wycieczkę do Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie zwiedzili Muzeum Filumenistyczne, obejrzeli miejski pręgierz i Bramę Wodną. Po powrocie do ośrodka był czas na zabawy na świeżym powietrzu w pobliskim parku zdrojowym. Wieczorem uczniowie otrzymali kolejne zadanie do wykonania – przygotowanie skeczy w języku angielskim na podany temat. Podczas prezentacji efektów swojej pracy wszyscy doskonale się bawili. Scenki były niezwykle pomysłowe i zabawne.

DZIEŃ 3.

Uczestnicy EuroWeeku ten dzień rozpoczęli od wycieczki do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Tam w podziemiach uczniowie zwiedzali: sztolnię o nazwie „Gertruda” z częścią muzealną, „Chodnik Śmierci”, a także jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Spod ziemi natomiast wszyscy wyjechali specjalnym pomarańczowym tramwajem. Kolejną atrakcją była wystawa minerałów oraz płukanie złota. Następny punkt wycieczki stanowił Średniowieczny Park Techniki. Uczniowie mieli tam możliwość samodzielnie poznać i sprawdzić zasady działania oraz skuteczność różnych maszyn prostych, m. in. kołowrotu, kieratu, dźwigu ręcznego, przekładni itp. Jednak najwięcej emocji dostarczył Dom Kata i Labirynt Strachu. Po powrocie do ośrodka i zjedzeniu obiadu przyszedł czas na zapoznanie się z kulturą i tradycjami Indii. Następnie każdy uczestnik wycieczki mógł pochwalić się swoim talentem podczas pokazu „EuroWeek got talent”.  Wiele wrażeń dostarczyły m.in występy taneczne i wokalne, magiczne sztuczki oraz szybkie liczenie w pamięci. Na zakończenie tego intensywnego dnia młodzież posiliła się kawałkiem tradycyjnej pizzy w ramach EuroWeekowego „Pizza’s Day”.

DZIEŃ 4.

Tego dnia zajęcia zaczęły się od nauki energetycznych tańców rodem z Bollywood oraz karaoke. Następnie odbyły się zajęcia warsztatowe doskonalące umiejętność współpracy w grupie i kreatywność.  Uczniowie mieli za zadanie m.in. stworzyć z surowców wtórnych przedmiot przydatny na co dzień,  wcielić się w znane postacie i zaprezentować scenki na określony temat. Oczywiście efekty swojej pracy przedstawiali w języku angielskim. W ramach przerwy, korzystając z pięknej pogody, uczniowie spędzili czas w parku na grach i zabawach sportowych. Wieczorem przyszedł czas na podsumowanie turnusu, ostatnie spotkanie z organizatorami i wolontariuszami oraz wręczenie certyfikatów dla uczestników programu. Następnie odbyło się pożegnalne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

DZIEŃ 5.

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Toteż zaraz po śniadaniu uczestnicy wycieczki spakowali bagaże i wyruszyli w drogę powrotną. W godzinach popołudniowych wrócili do Brzeska, by spotkać się ze stęsknionymi rodzicami.

Wiele pozytywnych opinii i radosnych min uczestników EuroWeeku dowodzi, że turnus się udał i ta niecodzienna forma wycieczki bardzo przypadła uczniom do gustu. Przyjazna atmosfera, możliwość  codziennego porozumiewania się w języku angielskim w naturalnych sytuacjach, integracja oraz nietypowe prace zespołowe wywarły duże wrażenie na uczniach i pozostaną na długo w ich pamięci.  A nabyte podczas udziału w programie umiejętności na pewno zaprocentują w przyszłości.


bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.