top
logo

UCZNIOWIE

Learning Enterprises 2017

 

      

   Uczniowie brzeskiej „trójki” po raz czwarty mieli możliwość spędzić cztery tygodnie wakacji w sposób ciekawy i pożyteczny. Wszystko to za sprawą „Letnich zajęć z języka angielskiego”, prowadzonych przez studentkę mikrobiologii: Chase Mullins z Virginia Polytechnic Institute and State Universitypopularnie znanego jako Virginia Tech.

   Głównym celem letnich zajęć z języka angielskiego było doskonalenie umiejętności komunikacyjnych poprzez stworzenie naturalnych warunków do konwersacji. Zajęcia opierały się przede wszystkim na bezpośrednim kontakcie z wolontariuszem, dzięki czemu dzieci mogły zweryfikować swoją wiedzę i poćwiczyć zwroty przydatne w codziennych rozmowach. Odbywało się to podczas zabawy, spaceru, wspólnego przygotowania posiłków, planowania wyjazdów, podczas gier i zabaw językowych z wykorzystaniem elementów muzycznych, artystycznych i sportowych. Uczestnicy kursu uczyli się też gramatyki, słownictwa i pisowni, głównie w formie zabawy.

   „Letnia szkoła języka angielskiego” powstała cztery lata temu z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego, pracujących w PSP nr 3 w Brzesku – głownie Anety Biel, która przez trzy lata pełniła funkcję koordynatora oraz w oparciu o Native Speakerów ze Stanów Zjednoczonych, pozyskanych dzięki programowi Learning Enterprises. W tym roku organizacją wakacyjnego przedsięwzięcia zajęła się Agnieszka Wnuk.

 

Letnie zajęcia z języka angielskiego mają na celu:

• utrwalenie nabytych umiejętności,

• doskonalenie znajomości języka angielskiego,

• stworzenie naturalnego środowiska do posługiwania się językiem angielskim,

• przybliżenie najważniejszych aspektów kulturowych krajów anglojęzycznych,

• integrację uczniów różnych zespołów klasowych.

Zajęcia językowe i konwersacje z Native Speakerem odbywały się od 830 do 1145 w dwóch grupach wiekowych, w cyklach po tygodniu każda grupa. W sumie wzięło w nich udział około 150 uczestników. Przez dwa pierwsze tygodnie lipca „Letnia szkoła języka angielskiego” połączona została z półkolonią dla dzieci pozostających podczas wakacji w mieście.

 

Ta atrakcyjna dla dzieci i młodzieży forma nauki powoduje, że letnie warsztaty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestnicy docenili szczególnie:

• ART IN ENGLISH – zajęcia plastyczno – techniczne: wykonywanie rysunków, plakatów z wykorzystaniem słów, zwrotów w języku angielskim,

• FAIRYTALES CREATING – wspólne tworzenie bajek i opowiadań w języku angielskim,

• ENGLISH SONGS – śpiewanie piosenek po angielsku,

• ENGLISH GAMES – gry i quizy w języku angielskim,

• CULTURE CORNER -  zajęcia poświęcone kulturze krajów anglojęzycznych,

• ENGLISH and COMPUTER – gry i zabawy językowe z wykorzystaniem komputera,

• PLAY IN ENGLISH – przygotowanie i wystawienie przedstawienia w języku angielskim.

 Galeria zdjęć

Serdecznie dziękujemy rodzinie Dziwiszewskich i Kondziołków, szczególnie pani Krystynie Dziwiszewskiej i Barbarze Kondziołce za zapewnienie Wolontariuszce dachu nad głową i opiekę oraz wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie zajęć za pomoc i życzliwość.

 Dyrektor PSP nr 3 w Brzesku


bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.