Akcja BohaterON. Włącz historię

We wrześniu społeczność naszej szkoły włączyła się w ogólnopolską akcję BohaterON. Włącz historię.

Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek.

W ramach akcji każdy z uczniów i nauczycieli mógł napisać kilka słów do żyjących powstańców.  Powstanie warszawskie było wydarzeniem kluczowym w dziejach naszego kraju. Uosabiało fundamentalne wartości, takie jak patriotyzm, wolność i determinacja.  Dzięki akcji BohaterON mogliśmy okazać podziw i szacunek jego uczestnikom. Każdy z nich zasługuje na naszą pamięć i wdzięczność.

Koordynatorkami akcji w naszej szkole były nauczycielki historii - pani Grażyna Pleśniarska – Gwizdała i pani Barbara Maria Górczewska.

Na zdjęciach uczniowie klasy 5 c, 7 a i 7 b z napisami przez siebie kartkami dla powstańców.