Świetlica czynna od 700 do 1630.

Regulamin świetlicy

Dzień Babci i Dziadka 2018 r

Dzień Babci i Dziadka to wielkie wydarzenie rozpoczynające każdy kalendarzowy rok w naszej szkole. To niewątpliwie świetna okazja do tego, by naszych gości uraczyć miłym żartem, rozbawić i sprawić, że na ich twarzach pojawi się uśmiech i łza wzruszenia.

W tym roku spotkanie z Babciami i Dziadkami przygotowali wychowawcy świetlicy pod czujnym okiem p. Lucyny Szot. Program artystyczny był bardzo bogaty. Oprócz wierszy, piosenek i tańców głównym jego punktem było przedstawienie, w którym wystąpili nauczyciele naszej szkoły.

Na początku gości powitała p. Marta Pudełek wykonując dla nich piosenkę A. Jantar „Radość najpiękniejszych lat”. Następnie na scenie pojawiali się także kolejni nauczyciele: p. Barbara Bacik, p. Anna Biernat, p. Renata Gałek, p. Małgorzata Klimek oraz  p. Michał Seremak. Przedstawili oni mrożącą krew w żyłach historię zaginionych kotletów schabowych pt. „Panierka pod lupą, czyli babcia na tropie”. W przerwach miedzy aktami spektaklu świetlicowa grupa taneczna oraz zespół cheerleaders „Limonki” urozmaiciły inscenizację swoimi układami tanecznym.  Następnie dziadkowie otrzymali od swoich wnuków ręcznie wykonane upominki, a  słodki poczęstunek był dla nich miłą niespodzianką.

Odwiedziny w świetlicy

Dnia 17.01.2018r świetlicę szkolną odwiedzili niesamowici goście. Pierwszy pojawił się Nowy 2018 Rok i wprowadził kolejno 12 miesięcy. Każdy z nich przedstawił się i powiedział coś o sobie. Tę niesamowitą niespodziankę przygotowała dla uczniów świetlicy Pani Teresa Sediwy wraz z uczniami klasy 2 „B”. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Barbara Bacik , Małgorzata Klimek, Renata Gałek

Zajęcia świetlicowe w RCKB

W każdy piątek wychowankowie świetlicy odwiedzają Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Brzesku, gdzie obywają zajęcia związane z serią bajek: „Było sobie życie” oraz „Byli sobie wynalazcy.”

Co tydzień dzieci dowiadują się o ciekawych odkrywcach i wynalazkach. Poznały już historie odkryć Marii Skłodowskiej-Curie, Amstronga, Alberto Einsteina, Lorenza, Piccard’a oraz Stanley’a i Livengstone’a. Po zajęciach uczniowie mogą korzystać z Sali multimedialnej, gdzie grają w edukacyjne gry komputerowe, słuchają muzyki i oglądają ciekawe filmy.

Zdjęcia                                                         Król Dorota, Gałek Renata, Klimek Małgorzata.

Mikołajkowy Bal Zdrowej Żywności

6 grudnia 2017 r. odbył się Mikołajkowy Bal Zdrowej Żywności, w ramach zajęć świetlicowych, który miał miejsce na stołówce szkolnej.

Zabawę rozpoczął taniec koła tanecznego „Waka waka” pod opieką p. Barbary Bacik.

Kolejną atrakcją były wspólne tańce i liczne konkursy, które cieszyły się wśród dzieci dużym zainteresowaniem. W trakcie „potańcówki” uczniowie mogli skosztować pysznych potraw m.in: owocowych i warzywnych sałatek, ciasteczek owsianych, jabłecznika, placka marchewkowego oraz wiele innych przekąsek przygotowanych przez wychowawców świetlicy.

Organizacją i prowadzeniem balu zajęła się p. Marta Mądra .

Spotkanie z policjantem

Dnia 8.12.2017 roku „Świetliczaków”  odwiedził Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Poruszono m.in.  zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Dzieci dowiedziały się też jak postępować w Internecie, by nie narazić się na niebezpieczeństwo. Omówiono też problem kradzieży i kłamania wśród dzieci. Największym zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania  o codziennej pracy Policji. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie akcesoriów policjanta: czapki, kajdanek. Na zakończenie dzieci podziękowały panu Policjantowi, wręczając drobny upominek.

Lucyna Szot