Świetlica czynna od 700 do 1630.

Regulamin świetlicy

Dzień Babci i Dziadka na świetlicy

Pomimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Dnia 19 stycznia 2017 roku w świetlicy szkolnej odbyła się  wspaniała impreza.

W  pięknie udekorowanej sali dzieci wraz z Paniami Barbarą Bacik, Anną Biernat, Martą Adamczyk , Lucyną Szot przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze okolicznościowe, tańce, związane tematycznie z tymże świętem.

Przygotowano również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Tu z pomocą przyszli pani Justyna Wijas, pani Maria Nowak, pan Piotr Duc. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami. Pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.      Zdjęcia

Lucyna Szot

Odwiedziny w RCKB - zawód bibliotekarz

Dnia 2.11.2016 roku „Świetliczaki” odwiedzili Regionalne Centrum Biblioteczne w Brzesku. Dowiedzieli się o pracy bibliotekarzy. Mianem bibliotekarza określamy osobę pracującą w bibliotece. Jego zadaniem jest sprawowanie opieki nad jej zasobami i udostępnianie ich korzystającym z biblioteki ludziom według ustalonych wcześniej zasad. Oprócz książek w zbiorach bibliotek znajdują się też gazety, czasopisma i płyty. Bibliotekarze muszą posiadać rozległą wiedzę na różne tematy co pozwala im właściwie sklasyfikować i pogrupować książki. Dowiedzieliśmy się, że w dziale dziecięcym jest 35.000 książek a w dziale dla dorosłych 50.000.

O swojej pracy opowiedział również Pan konserwator, którego praca polega na naprawie sprzętu należącego do biblioteki oraz dbanie o otoczenie wokół budynku Regionalnego Centrum Bibliotecznego w Brzesku.

Marta Adamczyk , Lucyna Szot

Odwiedziny w piekarni-poznajemy zawody

12 października „Świetliczaki” pod opieką wychowawczyń  Lucyny Szot i Marty Adamczyk udali się na niecodzienne zajęcia edukacyjne do piekarni u Halika w Brzesku. Dzięki uprzejmości właściciela piekarni pani Marii Halik, podczas  wycieczki uczniowie mogli   na własne oczy przekonać się, jak wygląda praca piekarza. Zwiedzili pomieszczenia i poznali urządzenia wykorzystywane w procesie  powstawania pieczywa. Rozróżniali także różne gatunki chleba.

Na zakończenie wizyty w piekarni uczniowie i wychowawczynie zostali zaproszeni na degustację świeżutkich, słodkich bułeczek, które zajadali z wielkim apetytem. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli  bardzo zadowoleni z wizyty w piekarni. Zaciekawiła ich użyteczna i ważna dla innych ludzi praca piekarza.

Marta Adamczyk , Lucyna Szot

Zajęcia na kręgielni

Od września roku szkolnego 2016/2017 „Świetliczaki” rozpoczęły
 zajęcia na kręgielni w Brzesku.

Jak zwykle w bardzo sympatycznym gronie uczestnicy mogli intensywnie poćwiczyć grę w kręgle. Zajęcia te dostarczają uczestnikom nie tylko sportowej rozrywki, ale pozwalają także na ciekawe rozmowy i spotkania.

Lucyna Szot, Marta Adamczyk

Zajęcia rekreacyjne na kręgielni

W każdą środę "Świetliczaki" uczestniczą w zajęciach na kręgielni przy ulicy Browarnej w Brzesku.

Celem "lekcji na kręgielni" jest promocja zdrowego stylu życia oraz pokazanie alternatywnych możliwości spędzania czasu wolnego a gra dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Uczestnicy zajęć byli bardzo zadowoleni. „Lekcja na kręgielni” okazała się wspaniałą rozrywką dla dzieci,Zajęcia te odbywają się pod okiem instruktora, który dba o ich bezpieczeństwo oraz odpowiada na wszystkie pytania dotyczące gry. Zajęcia zostały zorganizowane z inicjatywy wychowawców Świetlicy Lucyny Szot oraz Agnieszki Święch.