top
logo

UCZNIOWIE

Wydarzenia

Jasełka

Święta to moment magiczny, pełen spokoju i ciepła rodzinnego domu. Człowiek zatrzymuje się wśród zgiełku, zastanawia się co jest dla niego ważne, stara się okazać drugiemu człowiekowi jak bardzo istotne jest to, aby nie być samotnym. 

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez dzieci pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. 22 grudnia uczniowie klasy 3d oraz 3e pod kierunkiem Pani Janiny Górskiej oraz Pani Edyty Toboły przygotowały przedstawienie
pt. „Mały pastuszek i wielki rozbójnik”. Przepiękne kostiumy oraz dekoracja przygotowana przez panią Dorotę Wojtyś dodały uroku i nastroju świątecznego. W trakcie przedstawienia słowo mówione było przeplatane pięknymi pastorałkami i kolędami, co wprawiło wszystkich zgromadzonych w podniosły nastrój bożonarodzeniowy. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia.

Zdjęcia 

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VI d przygotowali inscenizację, dzięki której widzowie mogli przenieść się w czasie do roku 1791 i poznać okoliczności powstania tego dokumentu. Na scenie pojawili się między innymi król Stanisław August Poniatowski, marszałek sejmu Stanisław Małachowski, szlachta, mieszczanie, chłopi. Przedstawiono główne postulaty Konstytucji 3 Maja - pierwszego takiego aktu prawnego w Europie. Uczniowie zaprezentowali także scenkę przedstawiającą czym dla współczesnego młodego Polaka jest Polska. Atmosferę wyjątkowości tego wydarzenia wzmocniły jeszcze pięknie odśpiewane pieśni solowe i chóralne młodzieży oraz taniec polonez wykonany przez uczniów klasy IV b. Apel był okazją do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu, do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem. Na zakończenie wszyscy w ramach akcji „ Młodzież Pamięta ” śpiewali patriotyczne pieśni. Część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem : p. mgr Grażyny Pleśniarskiej –Gwizdały, p .mgr Agnieszki Kraj, prezentacja multimedialna – p. mgr Urszula Krzemień, oprawa muzyczna - p. mgr Iwona Mikołajek, oprawa plastyczna – p. mgr inż. Dorota Wojtyś. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli także w uroczystościach miejskich i mszy w intencji ojczyzny w Kościele św. Jakuba a potem z innymi delegacjami pomaszerowali pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie złożyli kwiaty.

Zdjęcia

Grażyna Pleśniarska - Gwizdała

70-lecie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki

Dnia 12 maja 2016 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym miały miejsce obchody 70 – lecia Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku. W części artystycznej uroczystości zaprezentowali się m.in. uczniowie z Koła Teatralnego „MISZMASZ”, którzy przygotowali spektakl pt. „W bibliotece”. Przedstawienie zostało przygotowane w ramach zajęć koła przez panie: Agatę Kawalerczyk, Edytę Szczepanek i Katarzynę Zelek.

Występ rozpoczął się od słów narratora: Kiedy już wszyscy czytelnicy uszczęśliwieni świeżo wypożyczonymi książkami wrócą do domu, w bibliotece wcale nie robi się pusto. Z książek poustawianych równym szeregiem na półkach zaczynają dobiegać coraz głośniejsze rozmowy! To bohaterowie książek mówią głosami swoich autorów a czasem także swoimi własnymi. Następnie na scenie pojawili się Czerwony Kapturek i Książę, którzy opuścili stronice swoich książek, by dotrzeć na jubileusz. Po drodze odwiedzili jeszcze Pawła i Gawła, bohaterów wiersza Aleksandra Fredry, Alicję i Szalonego Kapelusznika oraz przemądrzałe Jajko z wiersza Jana Brzechwy. Wszyscy bohaterowie przybyli ostatecznie na uroczystość i złożyli serdeczne życzenia pracownikom biblioteki.

W przedstawieniu wystąpili członkowie Koła Teatralnego „MISZAMSZ”: Maria Kraj, Franciszek Garbień, Adrian Smaluch, Kacper Fijołek, Marcelina Żurek, Karolina Pałach, Zofia Rudnik, Anna Zych, Julia Sieniatecka, Katarzyna Stanisławczyk, Małgorzata Leś, Anna Mleczko, Joanna Kusiak, Wiktoria Łanocha, Igor Grabowicz, Oliwia Górka, Krzysztof Gadowski, Szymon Jaworski, Anna Adamczyk, Julia Hajdo, Julia Chrabąszcz.

Zdjęcia

Dzień Otwarty Szkoły

      Zwyczaj ,,otwierania szkoły’’ dla wszystkich zainteresowanych jest wspaniałą okazją do odwiedzenia swojej podstawówki i pokazania kolejnym pokoleniom, gdzie rodzice zdobywali wiedzę. Takie powroty są zawsze nostalgiczne i sprawiają dużą przyjemność, zwłaszcza, gdy pomagają oswoić strach przed nieznanym. Rodzice stają się dla swoich dzieci, a przyszłych uczniów naszej szkoły, przewodnikami po miejscu, w którym zawiązywać się będą nowe przyjaźnie i rozwijać pasje. Dlatego  nie dziwi, że kolejny raz wielu chętnych skorzystało z zaproszenia dyrekcji  i nauczycieli, by wspólnie spędzić czwartkowe popołudnie w murach naszej szkoły.

     Zanim rodzice rozeszli się do klas, mogli w sali gimnastycznej obejrzeć spektakl przygotowany przez Koło Teatralne Języka Angielskiego pt.,, Little Red Riding Hood’’. Zaraz po nim miało miejsce ślubowanie zuchów przygotowane przez ich dwie opiekunki, panie: Gabrielę Dziegiecką i Anetę Malik.  Podczas tej uroczystości obecna była komendantka hufca hm. Maria Tyka, a dość liczne grono Odkrywców Marzeń i Gwiezdnych Poszukiwaczy wspierali zgromadzeni w sali dumni rodzice.

      Spacerując szkolnymi korytarzami mogliśmy podziwiać przygotowane wcześniej z wychowawcami ,,wizytówki’’ klasowe. Uczniowie prezentowali na nich swoje osiągnięcia, wspólne działania, ważne wydarzenia albo własnoręcznie wykonane prace. Towarzyszyły im wielobarwne fotografie. 

     Lekcje otwarte, na które wejść mógł każdy chętny, prowadzone były we wszystkich klasach. Ich tematyka była różnorodna. Dotyczyła edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, ekologicznej itp. Obok zajęć plastycznych odbywały się konkursy i pokazy, nie zabrakło również prezentacji multimedialnych. Warto nadmienić, że rodzice tak samo włączali się we wspólne działania i razem z dziećmi świetnie się bawili.

     Przedostatnim punktem tego wyjątkowego wieczoru był występ szkolnego koła MISZMASZ . Jak zwykle, członkowie grupy teatralnej mieli do przekazania widowni jakieś przesłanie. Tym razem zwracali naszą uwagę na złe zachowanie maruderów, zazdrośników i rozkapryszone księżniczki, którym wiecznie się coś nie podoba. Takie osoby nie są lubiane przez otoczenie i wcześniej czy później zostają same. Jedynym ratunkiem dla nich jest nauczenie się, jak być miłym dla innych.

        Na zakończenie mogliśmy podziwiać naszą utalentowaną muzycznie młodzież. Zwycięzcy w wielu konkursach muzycznych wykonali piosenki nie tylko po polsku, ale również zaśpiewali  je w języku angielskim.  

      Pełni wrażeń i pozytywnej energii opuszczaliśmy budynek szkoły tuż przed godziną 19-stą…                         Zdjęcia

Iwona Krzysztof

Wmurowanie kamienia węgielnego

Dzień  23 października 2014 zapisał się w historii Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 jako jeden z ważniejszych. Wtedy bowiem w uroczystej oprawie podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowaną halę sportowo – widowskową.

Uroczystość zgromadziła wielu znakomitych gości: burmistrza  Brzeska  Grzegorza  Wawrykę,  przewodniczącego  Rady Miejskiej Tadeusza Pasierba,  brzeskich radnych,  dyrektora  Kuratorium  Oświaty w Krakowie - Delegatura  w  Tarnowie Urszulę Blicharz, księdza prałata  Józefa  Drabika,  komendanta  PSP  bryg.  Dariusza  Pęcaka, dyrektorów  brzeskich  szkół,  instytucji  kultury,  nauczycieli, rodziców  oraz  uczniów.

Na początku uroczystości dyrektor szkoły, Dorota Wójcik, powitała wszystkich zebranych. Następnie Burmistrz Brzeska w swoim przemówieniu podkreślił , jak ważnym przedsięwzięciem dla gminy jest budowa obiektu i podziękował wszystkim, którzy dołożyli starań, by hala mogła powstać. Do podziękowań dołączyła się również radna Katarzyna Pacewicz – Pyrek oraz uczniowie „Trójki”, którzy wręczyli Burmistrzowi oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej, jednym z inicjatorów budowy obiektu, pamiątkowe statuetki.

Następnie  dokonano uroczystego odczytania aktu erekcyjnego, po czym nastąpiło jego podpisanie i umieszczenie w miedzianej tubie. Do aktu dołączono również pendrive z filmem dotyczącym historii szkoły autorstwa Magdaleny Czapkowicz,  zdjęcia z poszczególnych etapów budowy  wykonane przez Izabellę Czernecką,  aktualny medal zdobyty przez uczniów „Trójki” oraz dyplom za zajęcie I miejsca w zawodach sportowych, jubileuszowy numer „Kuriera Uczniowskiego”, proporczyk Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójeczka” Brzesko, ulotkę z zaproszeniem na pierwsze zajęcia koszykówki prowadzone przez Towarzystwo Sportowe „Wisła” oraz podziękowanie dla Jolanty i Dawida Mleczków za ufundowanie kamienia węgielnego.

Zebrani przeszli potem na plac budowy, gdzie ksiądz prałat Józef Drabik, przed wmurowaniem kamienia węgielnego, dokonał jego poświęcenia i dołączył tekst modlitwy do innych zgromadzonych przedmiotów.

Czwartkowa uroczystość miała niezwykłą oprawę również dzięki zaangażowaniu uczniów „trójki”, którzy pod kierunkiem Agaty Kawalerczyk i Magdaleny Głowackiej - Zastawnik zaprezentowali piękne przedstawienie  pod tytułem „Sport to zdrowie” , promujące aktywny tryb życia.  Mamy nadzieję, że budowa hali sportowej zakończy się zgodnie z planem i społeczność nie tylko PSP nr 3, ale również całego miasta, będzie mogła korzystać z największego w gminie obiektu sportowego.

Zdjęcia

Magdalena Głowacka - Zastawnik


bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.