top
logo

UCZNIOWIE

Wydarzenia

POŻEGNALIŚMY ROK SZKOLNY 2017/2018

Kolejny rok szkolny już za nami.  Nadszedł upragniony przez wszystkich uczniów czas beztroskich wakacji. Zanim jednak udaliśmy się na zasłużony odpoczynek, uroczyście pożegnaliśmy mijający rok.

22 czerwca w hali sportowej zebrali się uczniowie klas 0 – VII, nauczyciele , pracownicy obsługi. Przybyli także rodzice i zaproszeni goście. Na początku pani dyrektor Dorota Wójcik podziękowała wszystkim uczniom za trud i wysiłek, jaki włożyli w zdobywanie kolejnych tajników wiedzy, nauczycielom za sumienną pracę, rodzicom za współpracę i wspieranie działań szkoły. Następnie, zwracając się do młodzieży, apelowała o rozsądne  i bezpieczne korzystanie z wakacji.  Gratulacje i życzenia udanego odpoczynku złożyli również: Przewodniczący Rady Miejskiej – pan Krzysztof Ojczyk, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójeczka” Brzesko – pani Joanna Fidelus oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Agnieszka Mastalska – Sowa.

Pani dyrektor pożegnała także nauczycieli, którzy kończą pracę w naszej szkole. Podziękowała za wiele lat efektywnej pracy pani Elżbiecie Multan – nauczycielowi  edukacji wczesnoszkolnej oraz księdzu Maciejowi Śmigaczowi. Z placówką pożegnały się także panie pracujące w obsłudze – pani Maria Dzień i pani Józefa Zrywacz.

Następnie przyszedł czas na odczytanie przez panią dyrektor nazwisk uczniów wpisanych do Złotej Księgi, po czym obejrzeliśmy okraszoną humorem część artystyczną przygotowaną przez klasy: V b, VII a, VII b pod kierunkiem pani Agnieszki Kraj i pani Agnieszki Leś (dla klas IV – VII) oraz klasy: I a i I b pod kierunkiem pani Izabelli Czerneckiej i pani Marzeny Rzenno (dla klas 0 – III).  Całość pięknie dopełniały wakacyjne piosenki wykonane przez szkolny chór pod batutą pani Barbary Zelek oraz widowiskowy pokaz tańców podopiecznych pani Doroty Thomas.

Po uroczystej akademii uczniowie udali się na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami  po odbiór świadectw szkolnych, dyplomów i nagród książkowych.

Wszystkim życzymy wakacyjnych radości: słońca, podróży, bezpiecznych przygód, i odpoczynku.

Zdjęcia

STYPENDIA DLA NAJLEPSZYCH

21 czerwca 2018 r. w godzinach popołudniowych w murach Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku odbyła się wyjątkowa uroczystość, na którą przybyli uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami. Wtedy właśnie nastąpiło uroczyste wręczenie stypendiów ufundowanych przez Przewodniczącego Rady Miejskiej pana Krzysztofa Ojczyka oraz Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójeczka” Brzesko.

Na początku pani dyrektor Dorota Wójcik powitała wszystkich zebranych i zaprosiła do obejrzenia  prezentacji podsumowującej dorobek „trójki” w minionym roku szkolnym. Było to niezwykłe kilkanaście minut wspomnień i wzruszeń, które wywołały uchwycone na fotografiach ważne wydarzenia mające miejsce w naszej szkole: akademie, zabawy, wycieczki, konkursy… Następnie Przewodniczący Rady Miejskiej pan Krzysztof Ojczyk wręczył stypendia za wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia oraz pogratulował wyróżnionym uczniom i ich rodzicom Następnie kolejnych wrażeń dostarczył zebranym zjawiskowy spektakl „Kaja i Gerda” przygotowany przez szkolne koło teatralne „Miszmasz”.

W dalszej kolejności przyszedł czas na uhonorowanie wybitnych sportowców z naszej placówki. Stypendia za wybitne osiągnięcia w tej dziedzinie wręczyła pani Joanna Fidelus – Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójeczka” Brzesko. Na zakończenie uroczystości na scenie pojawili się uczniowie, którzy na koniec roku uzyskali bardzo wysokie średnie ocen – powyżej 5,5, i wraz z rodzicami odebrali gratulacje z rąk pani dyrektor i Przewodniczącej Rady Rodziców – pani Agnieszki Mastalskiej – Sowy.

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych stypendystów. Wszystkim serdecznie gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym.  

Zdjęcia                     Stypendium naukowe 2018 r                            Stypendium sportowe 2018 r 

 

Jasełka

Święta to moment magiczny, pełen spokoju i ciepła rodzinnego domu. Człowiek zatrzymuje się wśród zgiełku, zastanawia się co jest dla niego ważne, stara się okazać drugiemu człowiekowi jak bardzo istotne jest to, aby nie być samotnym. 

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez dzieci pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. 22 grudnia uczniowie klasy 3d oraz 3e pod kierunkiem Pani Janiny Górskiej oraz Pani Edyty Toboły przygotowały przedstawienie
pt. „Mały pastuszek i wielki rozbójnik”. Przepiękne kostiumy oraz dekoracja przygotowana przez panią Dorotę Wojtyś dodały uroku i nastroju świątecznego. W trakcie przedstawienia słowo mówione było przeplatane pięknymi pastorałkami i kolędami, co wprawiło wszystkich zgromadzonych w podniosły nastrój bożonarodzeniowy. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia.

Zdjęcia 

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VI d przygotowali inscenizację, dzięki której widzowie mogli przenieść się w czasie do roku 1791 i poznać okoliczności powstania tego dokumentu. Na scenie pojawili się między innymi król Stanisław August Poniatowski, marszałek sejmu Stanisław Małachowski, szlachta, mieszczanie, chłopi. Przedstawiono główne postulaty Konstytucji 3 Maja - pierwszego takiego aktu prawnego w Europie. Uczniowie zaprezentowali także scenkę przedstawiającą czym dla współczesnego młodego Polaka jest Polska. Atmosferę wyjątkowości tego wydarzenia wzmocniły jeszcze pięknie odśpiewane pieśni solowe i chóralne młodzieży oraz taniec polonez wykonany przez uczniów klasy IV b. Apel był okazją do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu, do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem. Na zakończenie wszyscy w ramach akcji „ Młodzież Pamięta ” śpiewali patriotyczne pieśni. Część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem : p. mgr Grażyny Pleśniarskiej –Gwizdały, p .mgr Agnieszki Kraj, prezentacja multimedialna – p. mgr Urszula Krzemień, oprawa muzyczna - p. mgr Iwona Mikołajek, oprawa plastyczna – p. mgr inż. Dorota Wojtyś. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli także w uroczystościach miejskich i mszy w intencji ojczyzny w Kościele św. Jakuba a potem z innymi delegacjami pomaszerowali pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie złożyli kwiaty.

Zdjęcia

Grażyna Pleśniarska - Gwizdała

70-lecie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki

Dnia 12 maja 2016 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym miały miejsce obchody 70 – lecia Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku. W części artystycznej uroczystości zaprezentowali się m.in. uczniowie z Koła Teatralnego „MISZMASZ”, którzy przygotowali spektakl pt. „W bibliotece”. Przedstawienie zostało przygotowane w ramach zajęć koła przez panie: Agatę Kawalerczyk, Edytę Szczepanek i Katarzynę Zelek.

Występ rozpoczął się od słów narratora: Kiedy już wszyscy czytelnicy uszczęśliwieni świeżo wypożyczonymi książkami wrócą do domu, w bibliotece wcale nie robi się pusto. Z książek poustawianych równym szeregiem na półkach zaczynają dobiegać coraz głośniejsze rozmowy! To bohaterowie książek mówią głosami swoich autorów a czasem także swoimi własnymi. Następnie na scenie pojawili się Czerwony Kapturek i Książę, którzy opuścili stronice swoich książek, by dotrzeć na jubileusz. Po drodze odwiedzili jeszcze Pawła i Gawła, bohaterów wiersza Aleksandra Fredry, Alicję i Szalonego Kapelusznika oraz przemądrzałe Jajko z wiersza Jana Brzechwy. Wszyscy bohaterowie przybyli ostatecznie na uroczystość i złożyli serdeczne życzenia pracownikom biblioteki.

W przedstawieniu wystąpili członkowie Koła Teatralnego „MISZAMSZ”: Maria Kraj, Franciszek Garbień, Adrian Smaluch, Kacper Fijołek, Marcelina Żurek, Karolina Pałach, Zofia Rudnik, Anna Zych, Julia Sieniatecka, Katarzyna Stanisławczyk, Małgorzata Leś, Anna Mleczko, Joanna Kusiak, Wiktoria Łanocha, Igor Grabowicz, Oliwia Górka, Krzysztof Gadowski, Szymon Jaworski, Anna Adamczyk, Julia Hajdo, Julia Chrabąszcz.

Zdjęcia


bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.